Tento týden jsme se dočkali uvedení nového přístroje od Teclast. Bohužel po několika upoutávkách nás jeho výbava nakonec zklamala. Nový Teclast TBook 16S je tzv. konvertible, tedy zařízení 2in1. Lze jej použít jako tablet nebo k němu jednoduše připojit klávesnici a rázem z něho uděláte ultrabook.

Znovu musím napsat bohužel, protože na postu procesoru se nachází již několikrát krát omílaný Atom Z8300 X5 Cherry Trail (max. takt 1,84 GHz) s integrovanou grafikou Intel HD Graphic(Gen8). Naše očekávání spíše vyhlíželo o něco silnější CPU, Atom Z8500 nebo dokonce Z8700. To se však nepotvrdilo a zůstalo pouze u tužeb.

Konstrukčně a vzhledově se tablet velmi povedl, ale to o Teclastu již víme, že dokáže vytvořit atraktivní přístroje. Velikostně se zařadí do záplavy tabletů s velikostí displejů přesahující 11 palců, konkrétně v tomto případě osazením 11,6“ IPS FullHD panelem (1080p). To umožňuje použití ještě úměrně velké klávesnice vzhledem k pohodlnému ovládání.

Teclast TBook 16S rozměry

Část tabletu nemá v sobě zabudovaný žádný konektor, avšak 2 USB konektory nalezneme v základně s klávesnicí. Jeden z nich podporuje formát 3.0.

Teclast TBook 16S detaily

Z dalších specifik můžeme jmenovat použití 4 GB RAM paměti DDR, 64 GB interního úložiště eMMC, které je dále možné rozšířit díky použití microSD karet až o dalších 128 GB. Konvertible využívá tzv. duálního bootování, tedy možnost spustit buď operační systém Win10 nebo Android 5.1.

Teclast TBook 16S fotonahl

Ke komunikaci tablet využívá Bluetooth 4.0 nebo Wi-Fi  802.11b/g/n. Dále zde nalezneme microUSB a mikroHDMI konektor, případně 3,5 mm audio jack. Tablet také podporuje stylus, ten však spolu s klávesnicí není součástí balení, což považuji za chybu.

Teclast TBook 16S

Cenově se tablet pohybuje lehce přes 200 dolarů.

Galerie fotografií Teclast TBook 16S: