Současným tahákem společnosti Bluboo je Maya Max, který by se měl brzo objevit v předprodejích. To však neznamená, že si Bluboo inženýři dávají dovolenou. Naopak, ve vývojářské kuchyni připravují další dobrotu a tou by měl být Bluboo Picasso 4G.

Jak všichni víme, Bluboo Picasso byl uveden na trh začátkem letošního roku jako nízkorozpočtový telefon a společnost tvrdí, že se těší poměrně velké oblibě. A jak se říká, je třeba kout železo, dokud je žhavé. Takže je jasné, že se v Bluboo připravují na příchod mírně inovované verze původního Picassa.

Nový Picasso 4G, jak již název napovídá, bude mít podporu 4G sítí. Design se od původní verze lišit nebude, takže i zde nalezneme plastový zadní kryt s 3D „diamantovou“ texturou a displej bude mít také úhlopříčku 5 palců s HD rozlišením. Stejně tak nezměněny zůstanou i kapacity pamětí a baterie, tedy 2 GB RAM a 16 GB ROM, u baterie to bude stejných 2500 mAh.

Hlavní změna nastane na postu procesoru. U Bluboo Picasso 4G najdeme čtyř jádrový MT6735, taktovaný na 1,0 GHz, což právě umožní podporu 4G. Operačním systémem bude Android 6.0. Hlavní fotoaparát bude 13 MPix se Sony snímačem, přední kamera pak bude 8 MPix. Údajně nebude chybět ani populární aplikace BeautySnap.

Společnost tvrdí, že cena Bluboo Picasso 4G bude malinko vyšší než u původní verze, ale přesto bude stále velmi příznivá.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.