Zvěsti, že by se nakonec přeci jen mohl objevit nějaký ten top model smartphonu společnosti Meizu s procesorem Exynos, dostaly opět o něco reálnější kontury a to navzdory tvrzení CEO společnosti, Jacka Wonga, který tuto informaci již několikrát dementoval.

Nový uniklý snímek, zveřejněný prostřednictvím čínské sociální sítě Weibo, nám totiž zobrazuje screen jakéhosi tajemného zařízení z dílen Meizu. Tento snímek, pocházející z populárního benchmarku AnTuTu, zobrazuje částečný výpis specifikací jakéhosi Meizu m96.

Dle výpisu bychom se u novinkového Meizu měli konečně dočkat konkurenceschopného výkonu, dosahujícího na podobné mety na jaké jsme zvyklí u přístrojů, využívajících služeb současného krále mezi procesory, Snapdragon 820. Podle nepotvrzených zpráv tato sada totiž dosáhla na metu okolo 120 tisíc bodů. Toto Meizu poběží na stejné čipové sadě, se kterou se setkáváme například v Samsung S7, a to s Exynos 8890. Přístroj ve výpisu vystupuje pod nic neříkajícím kódovým označením m96. Na snímku dále vyčteme i několik dalších specifik, jakými jsou QHD displej, 12 MPx a 5 MPx rozlišení fotoaparátu, 4 GB RAM paměti, nebo 32 GB ROM.

Rozlišení displeje 2K podporuje již dříve zveřejněnou informaci o chystaném zařízení se zakřiveným displejem. Na druhou stranu se moc neztotožňuje s informacemi o použití duální kamery.

To, jestli je únik pravý nebo jde spíše o zviditelnění se nějakého slávychtivého fanouška, si budeme muset asi ještě nějaký ten čas počkat. Každopádně trochu nás o nekalosti věci může přesvědčit fakt, že v názvu a označení typu zařízení je použit jiný font písma.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.