O chystaném přístroji Uhans A101, jsme se už několikrát bavili. Víme, že dle tvrzení společnosti, by to měl být hold legendárním přístrojům Nokia a také jakási reminiscence na dílo architekta Antoni Gaudího. Někteří si naopak myslí, že jde pouze o parodii či pokus o napodobení designu Samsung Galaxy S7 nebo S4. Kde je tedy pravda?

Pokud bychom porovnali Samsung Galaxy S7 s chystaným Uhans A101, tak zde nalezneme rozdíl mezi ostrostí, v případě A101 zaobleností hran. Společnost Uhans tvrdí, že u jejich A101 nejsou křivky tak ostré a masivní jako u Samsungu, což dává uživateli naprosto jiný pocit při vnímání telefonu jako takového.

Navíc Uhans A101 má zadní kryt potažený pryžovou vrstvou s jemnou texturou, což je zcela odlišné od skleněného krytu Samsung S7. Zadní kryt A101 je tedy odolný proti otiskům umaštěných prstů, příjemný na dotek a nabízí jistotu, že telefon jen tak nevyklouzne z ruky.

Samozřejmě, pokud bychom se podívali na parametry obou telefonů, tak na první pohled je jasné, že ty srovnávat prostě nelze. A to ať už v rámci procesorů, kdy S7 je osazen procesorem Snapdragon 820 a A101 chipsetem Mediatek MT6737. A takto bychom v rámci specifikací mohli pokračovat dál a bylo by jasné, že Samsung S7 a Uhans A101 jsou naprosto rozdílné váhové kategorie.

Ano, pokud bychom zapomněli na specifikace, tak možná jediné, v čem bychom mohli tyto dva přístroje porovnat by byla cena. Je jasné, že vítězný vavřín by si v tomto případě odnášel Uhans A101, protože bude desetkrát levnější než Samsung Galaxy S7.

Uhans A101 nechce předstírat, že je nejlepším z nejlepších a nějakým tím trhačem asfaltu. Je to prostě telefon, který chce být cenově dostupným pro většinu uživatelů a přitom jim nabídnout pohledný jednoduchý design a parametry, které neurazí a nabídnou solidní poměr cena/výkon. Očekáváme, že cena A101 by se měla pohybovat kolem 70 dolarů a předobjednávky by měly začít v horizontu několika dnů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.