Livefan je společnost, o které jsem doteď neslyšel. Ale vypadají, že to jsou kluci s úsměvem na tváři a egem mířícím vysoko vzhůru. Na trhu se objevil totiž jejich notebook, který stojí 665 dolarů.

Zas ať jim tak nekřivdím, podle fotek se jedná o skvěle vypadající zařízení s tenkým kovovým tělem, ale jak známo, na fotkách dokáže vše vypadat dobře. Takže mám trochu obavy, zda se najdou lidi, kteří by chtěli investovat stovky dolarů do neznámého produktu z Číny.

Každopádně, pojďme se rychle podívat na specifikace tohoto zařízení: Livefan S1 přichází s 13,3 palcovým IPS displejem s rozlišením 2560 x 1440, což není vůbec špatné. Pohání je dvou jádrový procesor Intel Core 5Y10C, což by mělo dát ve spojení s baterií s 4800 mAh (7,4V) relativně slušnou výdrž.

Také se dočkáme 8 GB RAM a 256 GB SSD, což se jen tak u čínských laptopů nevidí a nálož je to slušná. Ostatní specifikace zahrnují přední fotoaparát 1,3 megapixelový a obvyklou sadu Bluetooth, Wi-Fi a/b/g/n/ac. No a samozřejmě Windows 10.

Nejsem si úplně jist, kdo je cílovou skupinou pro laptop s takto nasazenou cenou, ale je hezké vidět, že čínští výrobci tabletů a notebooků umí upustit svou bezpečnou zónu (čti: dual boot Z8300 tablet).

Livefan S1 je v současné době v prodeji s cenou 664,39 dolarů a plánovaným datem expedice v nejbližších dnech.