Před pár dny jsem zaregistroval oficiální omluvu jednoho z hlavních představitelů společnosti OnePlus, Pete Laua, na nejmenovaném čínském portálu. Omluva se týkala současné neuspokojivé situace kolem pokrývání poptávek novinkového OnePlus 3 na čínském trhu. Ano „trojka“ se společnosti povedla a prodává se nad očekávání dobře.

Nevěnoval jsem dané situaci nijak zvláštní pozornost, přece jen se to týkalo čínského trhu. Chyba! Dalo se totiž očekávat, že se stav může vyhrotit a brzy se dotkne i nás, tedy zákazníků/fanoušků na evropském kontinentu.

OnePlus přichází s čerstvou zprávou, jejímž nositelem je další z nejfundovanějších představitelů, Carl Pei. A světe div se, pro nás, Evropany, není zrovna nejpříjemnější. Důvod je jednoznačný. Současnou poptávku po OnePlus 3 nestačí dostupné výrobní linky jednoduše pokrýt. Společnost je nucena sáhnout po velice nepopulárním řešení a na nějaký čas omezit prodej novinkového OnePlus 3 pro některé trhy. Bohužel, mezi ty vybrané patří i ty naše, tedy český a slovenský. Omezení se bude týkat především evropského kontinentu a také Hongkongu.

Mezi další takto postižené trhy patří Rakousko, Belgie, Bulharsko, Chorvatsko, Kypr, Estonsko, Francie, Řecko, Maďarsko, Irsko, Itálie, Lotyšsko, Litva, Lucembursko, Malta, Nizozemsko, Polsko, Portugalsko, Rumunsko, Slovensko, Slovinsko a Španělsko. Dočasně pozastavený prodej začne platit od 9. srpna/augusta v 0:00 hod a skončí až 12. září/septembra v 23:59 hod (SELČ).

Je překvapivé, že toto rozhodnutí přichází po nedávno spuštěném prodeji zlaté verze OnePlus 3.

Společnost OnePlus se již od založení potýká s problémy prodejů svých zařízení, což je velká škoda. Do nedávna platilo, že k získání novinkového telefonu od OnePlus bylo třeba sehnat nejprve pozvánku, což mnoho fanoušků odradilo od nákupu a raději dali přednost jiné značce. Když už nebylo třeba pozvánky, dalo se svým způsobem říci o daném modelu, že jde o výběhové zařízení.

Tomu se OnePlus u posledního a stále novinkového přístroje chtělo vyvarovat, a to jednoduše z ekonomických důvodů.  Nechtělo si takto nechat uniknout potenciální tržby. Opět však narazilo na své výrobní kapacity a špatný odhad svých možností, potažmo zájmu fanoušků o novinku.

Je to škoda, protože OnePlus 3 platí v současné době za jeden z nejschopnějších chytrých telefonů na globálním trhu, uspokojující i ty nejnáročnější uživatele za nepoměrně nižší cenu než u zavedených značek.

Pro fanoušky, kteří si již objednali a tuto zprávu ještě nezaregistrovali na oficiálním fóru forumus.oneplus.net, je tu informace, že mohou zůstat v klidu. Jejich objednávky budou vyřízeny v termínu.