Před nedávnem jsem pro vás psal článek o levných mobilech do 55 USD (zde) a dnes jsem se rozhodl zaujmout vaši pozornost smart náramky. Říkal jsme si, že MiBand 2 je zatím drahý (naše recenze zde), ale to neznamená, že je to jediný náramek s displejem na trhu. Přináším vám proto tipy na ty, které displej mají a je jen na vás, co se vám bude líbit, protože cena je u všech pod 20 USD.

 1. I5 Plus
  První náramek, který si představíme, jsem sám vlastnil a dodnes ho používá můj mladší bratr, nese názvem I5 Plus. Je vodě a prachu odolný, i když plavat jsme se s ním neodvážil a to proto, že z jeho těla trčí USB konektor, přes který ho nabíjíte i připojujete k PC. Na nahoře najdete 0,91 palcový dotykový displej kde se kromě času, zobrazí kroky, vzdálenost a notifikace. Tento náramek je na ruce pohodlný, solidně zpracován, ale nemá měřič tepu. Dokáže ovládat také spoušť fotoaparátu. Cena je kolem 15 USD (zde) a pro lepší představu přidávám video.

   

 2. ID107
  Pod ne moc zajímavým označením ID107 najdeme náramek za podobnou cenu (17 USD) jako I5 Plus, ale jeho výhodou může být měřič tepu a zajímavější design. Ovládá se bočním  hardwerovým tlačítkem nebo předním dotykovým, nad kterým je 0,49 palcový OLED displej. Výběr z pěti barev potěší zejména ženy, i když ve videu uvidíte jenom černý.
 3. Cubot V1
  Společnost Cubot také představila svúj fitnes náramek, a to s cenou kolem 12-13 USD. Koncepce je hodně podobná novému MiBandu 2, jenom chybí měřič tepu, ale jinak podporuje všechny běžné funkce a notifikace. Má ochranu IP65 vůči vodě a prachu a najdeme na něm dotykový OLED displej. Více jste si už mohli přečíst v našem článku o srovnáním s MiBand 2 (zde).
  cubot-V1
 4. Teclast H10
  Společnost Teclas, známá zejména ze světa tabletů, si chce taky ukrojit podíl na trhu s chytrými náramky a tak přináší, pod označením H10, náramek bez měřiče tepu. Je odolný vůči vodě a prachu a má na vrchní straně dotykový OLED displej. Nabíjí se, na rozdíl od ostatních, přes micro USB konektor a také jako ostatní dokáže sledovat váš spánek, kroky a pročtete si na něm i delší textové zprávy nebo vás upozorní na WhatsApp a Facebook notifikace. Jeho cena je pod hranicí 13 USD (zde).
  1468561047853920

Sám vím, že na trhu je chytrých náramků nebo sport trackerů hodně a tak tohle měla být jen malá ochutnávka pro ty, kteří do nich nechtějí hodně investovat. Já osobně jsem taky začínal s MiBand 1, pak I5 Plus a skončil jsme u smartwatch Ulefone. Stále však nemůžu tvrdit, že jsem našel ideální zařízení a že ho využívám naplno. A jaké jsou vaše zkušenosti se smartbandy z Číny?