Společnost Ulefone tvrdí, že jejich Ulefone Metal je nejen kovový švihák se solidním poměrem cena/výkon, ale také by mohl dobře fungovat jako herní telefon, protože po jejich testování zjistili, že bez problémů zvládne i náročnější herní tituly, jako jsou například Asphalt 8, FiFa 16, Modern Combat 5, Mortal Kombat X a Real Racing 3.

Jako důkaz místo slibů dokonce natočili i video, kde plně demonstrují jak Metal tyto hry zvládá. Dříve než mrkneme na video, pojďme si zrekapitulovat hlavní parametry Ulefone Metal.

Srdcem Metalu je osmi jádrový procesor MT6753, který doplňuje 3 GB RAM a 16 GB ROM. O grafiku se postará Mali-T720 GPU. Displej telefonu má úhlopříčku 5 palců a HD rozlišení. Hlavní zadní fotoaparát má rozlišení 8 MPix, které je interpolováno na 13 MPix se snímačem Sony IMX149 a pěti čočkami. Nechybí ani předinstalovaná aplikace, která nabídne použití manuálního režimu při focení, takže bude možno nastavit expozici, ISO, vyvážení bílé a případně je následně korigovat.

Samozřejmostí je čtečka otisků prstů, která bude podporovat až 5 otisků, z nichž každý může být použit pro otevření jednotlivých nadefinovaných aplikací. Baterie má kapacitu 3050 mAh a operačním systémem je Android 6.0.

Nu a teď už směle na video.

Aktuálně můžete Ulefone Metal koupit za 109,99 dolarů s dárky v podobě tvrzeného skla a koženého pouzdra, tato akce však potrvá jen do 8. srpna/augusta.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.