Nedávné úniky nám poodhalily přípravu tajemného přístroje, nesoucího obchodní logo Honor, tedy dceřiné společnosti Huawei. Již z obrázků bylo zřejmé, že půjde o značně větší model než nedávno představený Honor 8 nebo Honor V8. Pravděpodobně jde o rychlou odpověď na úspěšně uvedený chytrý telefon od společnosti Xiaomi, Xiaomi Mi Max.

Honor tak pokračuje v podobné politice, kterou nastavilo již Xiaomi v minulém roce a také na tu, na kterou ještě nedávno málem doplatil Samsung, tedy rozmělňování své nabídky. Nový přístroj Honor ponese přídomek 8 Note, což je překvapivé zjištění, protože doposud se předpokládalo, že návaznost bude spíše s dříve představeným Honor V8.

Samotné představení je naplánováno již na 1. srpna/augusta.

Honor 8 Note teaser uvedení

Známe i většinu specifikací, a to díky jak několika únikům, tak také díky již proběhlé certifikaci v certifikačním úřadu TENAA.

Co tedy Honor 8 Note nabídne? Tak především obrovský 6,6 palce velký displej s 2K rozlišením. Zde Huawei opouští svou donedávna prosazovanou politiku, všude rvát FullHD displeje. Honor 8 Note bude vybaven procesorem Kirin 950, ale je dost možné, že se dočkáme i vyšší verze s verzí procesoru Kirin 955. Na to si však počkejme do oficiálního uvedení. Každopádně přístroj by měl být nabízen ve dvou paměťových sestavách, tedy standardně se 3 GB RAM a 32 GB ROM a ve vyšší verzi se dočká 4 GB RAM a 64 GB ROM.

Hlavní fotoaparát nabídne 13 MPx senzor Sony IMX278, tentokrát bez duální kamery. Přední selfie kamerka se pak pochlubí 8 MPx. Na spodní hraně objevíme již pomalu se prosazující standard USB Typu-C. Díky velikosti byl producent schopen do těla telefonu umístit baterii o velmi solidní kapacitě 4400 mAh s podporou rychlého nabíjení. Ve výbavě nechybí ani čtečka otisků prstů.

Dle neoficiálních zpráv by tyto přístroje měly být oceněny na 1999 juanů (300$) a v případě vyšší verze na 2299 juanů (344$).