No vypadá to vypadá, že s blížím se termínem letní konference společnosti Xiaomi budeme přinášet čím dál častěji nové a nové informace týkající se buď Xiaomi Redmi Pro nebo Mi Notebooku. A teď myslím, jak více spolehlivých, tak i těch hraničících s fikcí. Jednoduše řečeno, než obrazně zaschne inkoust na právě do éteru vypuštěné zprávě, tak někde již zaručeně čeká další informace ke zpracování.

A to se vlastně stalo i teď. Než jsme vydali včerejší zprávu o falešných snímcích údajného Xiaomi Mi Notebooku a přidali i několik nových informací o konfiguraci, tak zde již máme další zvěsti, které se částečně přiklání k zveřejněné domněnce, tedy, že se dočkáme dvou typů, ale na druhou stranu dementující možnost levného notebooku.

Ale nejprve k jádru pudla. Proč si této zprávy všímá většina zainteresovaných médií? Jednoduše únik možná postihl samotné Xiaomi. Níže na snímcích totiž vidíme slide z připravované prezentace na konferenci.

xiaomi logo

Na nich pak vidíme konfiguraci nejsilnější verze laptopu od Xiaomi a nejde opravdu o žádné ořezávátko. Slide také utvrzuje vyřčenou domněnku, že bychom se opravdu měli dočkat značkové grafické karty, v tomto případě NVIDIA GTX 970m. K tomu navíc přidejme až 16 GB operační paměti RAM, 512 GB interní paměti SSD a hlavně procesor Intel Core i7-6700HQ.

No, s touto konfigurací se opravdu nedá snad ani očekávat nízká cena. To potvrzuje i další uniklý slide, kde si dle vyobrazení Xiaomi za to vše řekne o 6699 juanů, což v přepočtu dělá dobrých 1059 dolarů. Přesto, oproti konkurenci, se jedná o stále přívětivou cenu.

xiaomi mi notebook cena

Levnější varianta notebooku se pak pochlubí procesorem Intel Core i5-6200U s integrovanou grafickou kartou HD520, 8 GB RAM paměti a 256 GB SSD úložiště. Co se týče rozlišení monitoru je možné, že se v obou případech dočkáme osazením 4K panely. No a tuto variantu dostanete za 3999 juanů (cca 599 dolarů).

xiaomi mi notebook cena 2

Ačkoli níže uvedené snímky a i části prezentace mohou působit jako velmi důvěryhodné, je stále nutno brát na zřetel, že nepochází z oficiálního zdroje Xiaomi, nýbrž z fanouškovského fóra v Číně. Reality se snad dočkáme za několik dnů, 27. července/júla.

 

 

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.