Včera zveřejněné údajně nové a tajné snímky připravovaného laptopu společnosti Xiaomi se nakonec ještě v tentýž den se ukázaly jako velmi povedený podvrh, nebo spíše jako zviditelnění jejich autora na čínských sociálních sítích. Každý si chce užít trochy té slávy prchavé, že.

Dnes již víme, proč se na každé fotce snaží autor zakrýt svou rukou loga nebo štítky, prozrazující původ. Jedná se totiž o úplně jiný notebook globálně velmi málo známé značky Hasee, což dokládají i níže uvedené fotografie, tentokrát i s logy.

To však neznamená, že bychom i dnes neměli několik nových informací o tomto dosti očekávaném produktu Xiaomi. Dle úplně nových zpráv, pocházejících z Taj-wanu se dočkáme opravdu dvou typů laptopu. První, který by měl ihned po uvedení zamířit na trhy, se bude soustředit především na nízkou cenovou hladinu. Jeho znakem bude 12,5 palcový monitor o rozlišení FullHD. Dle uniklých informací produkce tohoto levnějšího notebooku jede již na plné obrátky. Mimochodem Xiaomi si prý stanovila velmi, velmi ambiciózní cíl, prodat 100 miliónů těchto notebooků za rok. Hm, zde se netroškaří.

Druhý typ se zaměří především na výkon. Jedná se právě o ten přístroj, o kterém šla zmínka již v předešlých článcích. Zde bychom se měli tedy dočkat procesoru Intel Skylake Core i7 – 6500U s integrovanou „grafárnou“ Intel HD Graphics 520  a operační pamětí 8 GB. Ve hře však zůstává ještě verze se značkovou grafickou kartou, o jakou však půjde, zpráva nezmiňuje. Představení se dočkáme asi současně s nižší verzí, avšak vstup na trh se odehraje až po nějakém čase. Vyšší verze Xiaomi Mi Notebook dostane do výbavy i větší monitor, pravděpodobně o úhlopříčce někde mezi 13,3 až 15,6 palci.

Kromě zmíněných technických specifikací se s největší pravděpodobností dočkáme i tří USB portů, podporujících standard 3.0, HDMI vstup, Ethernet, 3,5 mm audio jack a také čtečku karet.

Tak věřme, že 27. července/júla se opravdu dočkáme.