Xiaomi se zalíbilo crowfundingového financování, což potvrzuje i dalším produktem, mířícím do odvětví „healthcare“. A tak po nedávno spuštěné sbírce na Ninebotom One A1, tu máme další, tentokrát na elektronický kartáček zubů.

Zubní kartáček pod označením Soocare X3, vyvinutý čínským inovativním start-upem Soocare Cassels, se tak dostává pod křídla Xiaomi, a to díky známému faktu investování Xiaomi do zajímavých nových a perspektivních společností.

Inspiraci, jestli se to tak dá nazvat, tato čínská společnost hledala samozřejmě u mnohem věhlasnějších společností, pro příklad můžeme uvést Philips a jeho elektrický kartáček Sonicare.

Pohyb hlavice je i v tomto případě zprostředkován díky sonickému pohonu, který dokáže kartáček rozpohybovat do rychlosti až 37200 kmitů za minutu s točivým momentem 220 gf.cm.

Štětiny zubního kartáčku dodává americká společnost DuPont s průměrem jednotlivých štětin 0,152 mm, které zaručují jemný pocit při čištění zubů. Jejich složení je tvarováno do 3D designu, což umožňuje snazší přístup do mezizubních prostorů a také efektivnější čištění členitého povrchu zubů.

Uvnitř těla kartáčku je zabudovaná baterie o kapacitě 1000 mAh, která slibuje provoz po dobu až 25 dnů bez dobíjení, přičemž plného nabytí bychom se měli dočkat po 16 hodinovém procesu v základně Soocare. K dispozici by mělo být i bezdrátové nabíjení. Kartáček Soocare splňuje také certifikát IPX7, tedy odolnost proti krátkodobému ponoření do vody (až 1 m, max. 5 sekund).

xiaomi soocare X3 _4

K dispozici budou tři typy kartáčků, lišící se velikostí hlavice. Soocare Clean a Inter budou určené nám dospělým, ale společnost také myslela i na ty nejmenší a vyvinula hlavici Mini s velmi jemnými vlákny.

Nebyl by to Xiaomi produkt, abychom se nedočkali nějaké té „chytré“ podpory. V kartáčku tak nalezneme implementovaný modul Bluetooth, který váš kartáček dokáže propojit s vaším chytrým telefonem.

xiaomi soocare X3 _smart app

Cena Xiaomi Soocare X3 je zatím stanovena na 299 juanů (tedy asi 35 dolarů). Za tuto cenu je zatím dostupný skrze crowfundingové předplatné. Kartáček by se měl dostat do rukou předplatitelů již někdy v srpnu/auguste tohoto roku.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.