V minulosti jste na našem webu určitě četli informace o tom, že společnost Meizu chystá nový model s označením MX6 (např. zde). Právě včera v Pekingu byl ten den, kdy společnost Meizu oznámila kompletní parametry své nové vlajkové lodi a odhalila jeho tělo v plné kráse.

Design je hodně podobný jiným modelům tohoto výrobce a tak MX6 vypadá moc hezky. Tloušťka těla této novinky je jenom 7,25 mm a proto si budete muset dávat pozor, aby vám nevyklouzl z ruky. Do těla je vložený 5,5 palcový FullHD displej od Shapru s technologii TDDI, která zvyšuje citlivost panelu na dotyk. Na spodní přední straně je umístnění skener otisků prstů mTouch, který dokáže odemknout MX6 za 0,2 sekundy.

meizu-mx6-oficialne

Z hlediska výkonu není možno mluvit o přímém rivalovi OnePlus 3 nebo Xiaomi Mi5. Meizu se vydalo trochu nižší výkonovou cestou, ale s procesorem MediaTek Helio X20 a spolu se 4 GB RAM a 32 GB interní pamětí dokáže také vyprodukovat slušný výkon. Příjemně překvapí 3060 mAh baterie, která je vcelku nadprůměrná vzhledem k tloušťce smartphonu. K dispozici je také rychlonabíjení přes USB Type-C  s výkonem 24 W a výstupem 12V/2A. Plné nabití je možné za 75 minut.

meizu-mx6-oficialne6

Obrovskou výhodou Meizu MX6 je zadní 12 MPx fotoaparát. Ten je srovnatelný s jakoukoliv vlajkovou lodí na trhu. MX6 využívá speciálně přizpůsobený 12 MPx Sony IMX386 senzor, který je doplněn množstvím perfektních vlastností. Dostupné je rychlé PDAF ostření, clona f/2.0 a velikost pixelu je 1,25 μm. Tyto specifikace fotoaparátu mohou směle konkurovat kameře u Samsung Galaxy S7 Edge. Meizu dokonce tvrdí, že zpracovávání fotek je ještě rychlejší. Vepředu pak  najdeme 5 MPx selfie snímač se clonou f/2.0.

meizu-mx6-oficialne11

Meizu bude pravděpodobně přidávat ke MX6 také speciální kryt s otvorem na přední straně. Ten přinese všechny  informace o příchozích notifikacích, událostech nebo počasí v hezkém kruhu.

meizu-mx6-oficialne4

Operačním systémem je Android 6.0 Marshmallow s nadstavbou FlymeOS. Před představením se očekávalo, že cena novinky bude vysoká. Tato informace byla však nepravdivá a Meizu MX6 odstartuje prodej 30. červce/júla s cenou 1999 jüanů, tedy zhruba 299 USD.

meizu-mx6-oficialne10