A abychom těch tabletů dnes neměli málo, tak zde máme ještě dalšího adepta na klon roku velmi známého Microsoft Surface 3. Tento tablet si nás nezískal až tak svou konfigurací, ale především díky nápadnému podobenství k MS Surface 3.

Každopádně na konfiguraci se také podíváme a zjistíme, že zde nalezneme to, co ve většině současných levnějších čínských tabletech. Na pozici procesoru se totiž neobjevuje Intel Atom Z8300 X5, ale o něco silnější Intel Atom Z8700 X7 s taktem 1,6 GHz s max hranicí 2,4 GHz, kterému sekunduje 4 GB operační paměť RAM a 128 GB interního úložiště ROM eMMC. Displej byl pak osazen 10,1 palce velkým IPS OGS panelem s FullHD rozlišením (1920 x 1200p) a podporou stylusu (ten není součástí balení). V balení, bohužel, nenajdeme ani vyobrazenou klávesnici, obě tato příslušenství je tak třeba dokoupit.

wido W10 elite 4

Na tabletu pak nalezneme již snad všudy přítomný Windows 10, alespoň co se čínských tabletů týče. Úložný prostor je možné rozšířit díky zakomponovanému slotu na microSD karty. Samozřejmostí je Dual-band 2,4 GHz/5,0 GHz Wi-Fi (802.11a/b/g/n/ac) a také Wifi-Display (Wi-Di) a Bluetooth 4.0. Vše nám živí poměrně služná baterie s kapacitou 7300 mAh s podporou rychlého nabíjení. Na boku se ještě nachází konektor USB typu-C, USB 3.0 a microHDMI konektor.

wido W11 elite 2

Tablet se dále chlubí dvěma VGA kamerkami, kdy ta přední je s rozlišením 2 MPx a zadní pak s 5 MPx. Zajímavé může být i umístění reproduktorů na přední straně, kdy se výrobce kasá Hi-Fi stereo surround zvukem.

wido W10 elite 13

Tablet se objevil na stránkách Gearbest v předprodeji za cenu 391,- dolarů, tedy zrovna za spíše nekonkurenční cenu. S podobnou cenovkou se dá již pořídit železo s implementovaným výkonnějším jádrem Core M3. Věřme, že cena do budoucna o něco klesne, protože daný tablet by pak za pozornost určitě stál.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.