Čínský, již poměrně zavedený výrobce tabletů Chuwi, se nedávno prezentoval cenově zajímavým produktem, Chuwi V10 Plus. Ten sice ještě nevstoupil na trh a Chuwi již pro jistotu avizuje další jeho modifikaci pod označením Chuwi Vi10 Plus.

Toto nové zařízení by se oficiálně mělo objevit ještě v tomto měsíci a zatím se samozvaně prezentuje jako zabiják pro našince více známějšího Surface 3 od Microsoft. Chuwi Vi10 Plus patří do skupiny tzv. konvertiblů, tedy multifunkčních přístrojů 2-in-1. Je tedy možné jej používat jako právoplatný tablet, ale také je tu možnost připojit klávesnici a rázem z něj udělat něco jako „ultrabook“.

Chuwi Vi10 Plus se pochlubí 10,8 palce velkým panelem s rozlišením FullHD (1080 x 1280p, to díky poměru stran 3:2) a jasem s hodnotou 450 nitů. Uvnitř se dočkáme procesoru Intel Atom Cherry Trail X5 a integrované grafické karty Intel HD Graphics 8. generace. Tato specifika budou společná pro oba avizované typy.

Chuwi-Vi10-Plus-1

Rozdíl nalezneme ve velikostech pamětí, kdy první verze se pochlubí 2 GB RAM/32 GB ROM. V této verzi bychom se měli dočkat předinstalovaného operačního systému Remix 2.0 OS.

V druhé verzi nalezneme 4 GB RAM/64 GB ROM paměti. Zde už se o slovo přihlásí na tabletech dosti populární Win 10. Ve hře však je možnost, že půjde o dual-boot, kdy jako druhý operační systém vám bude k dispozici opět Remix 2.0 OS.

V obou verzích pak nalezneme baterii o solidní kapacitě 8400 mAh. V tabletech se nachází dvě kamery s rozlišením 2 Mpx, konektor USB Typu-C, podporující rychlé nabíjení (5V/3A).

Odnímatelná magnetická dokovací klávesnice a Chuwi HiPen H2 stylus nebudou součástí balení, takže pokud zatoužíte po tomto příslušenství, bude třeba sáhnout hlouběji do kapsy. Rozměry tabletu jsou 276,4 x 184,8 x 8,8 mm a hmotnost 686,5 gramů.