Čínský výrobce chytrých telefonů VKworld připravuje novinku, která by měla předběhnout konkurenci. K představení se chystá model VKworld Crown V8. Jako u předcházejících modelů i tento by měl zaujmout především nízkou cenou a netradiční konstrukcí či použitou technologií. Co tedy tak zajímavého tento telefon přinese?

Společnost tvrdí, že se bude jednat o první zařízení svého druhu. Má být použit tepelný dotykový displej, který má údajně poskytnout úplně nové možnosti ovládání. Jak tento „zázrak“ bude fungovat zatím nikdo netuší, poněvadž se informace o této technologii zatím nikde neobjevily. Nicméně má Crown V8 disponovat standardem ochrany IP67. No a jaké další specifikace unikly?

vkworld-crown-v8

Telefon by měl mít tloušťku jen 4,7 mm. Pro porov­nání nejtenčí chytrý telefon na světě, Vivo X5 Max, je silný 4,75 mm. Doda­va­te­lem záhadného tepelně dotykového disp­leje s tech­no­logií OGS má být společnost LG. Disp­lej bude navíc pro zvý­še­ní ochrany pokrý­vat upra­vené sklo Gorilla Glass 4. Rám je celokovový a zadní strana přístroje bude rovněž skleněná.

Standardně nás zaskočí cena. Mluví se o částce 79,99 dolarů, což je asi 2000 korun. Jestli toto bude pravda, pak má nový model od VKworld slušnou šanci na prodej i v evropských zemích, a to i přes to, že momentálně nevíme nic o hardwaru. Zatím jsme totiž ve stádiu, kdy pro spotřebitele je stále jednou z rozhodujících veličin cena.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.