Ačkoli se současná vlajková loď společnosti Huawei, P9, prezentuje jako výkonný smartphone, tak na ty nejvýkonnější přesto dost ztrácí, což potvrzuje i většina benchmarků. To si možná v Huawei uvědomili a proto připravují pro svou další vlajkovou loď, která by se měla představit někdy na podzim, zbrusu nový procesor Kirin 970. Tím modelem bude s největší pravděpodobností phablet Huawei Mate 9, ačkoli se možná předtím ještě dočkáme Huawei Mate S2.

My se nejdříve zaměříme na „devítku“, o které se nyní píše na sociální síti Weibo. Zde se uvádí, že Huawei Mate 9 by se měl představit s novinkovým procesorem vlastní produkce, HiSilicon Kirin 970. Tento procesor bude postaven na 10nm technologii od tchajwanské společnosti TSMC. Mimochodem se zde uvádí, že tato technologie nanášení by se měla objevit taktéž u nové vrcholné řady procesorů Mediatek, Helio X30.

huawei-mate-9

Jedna z posledních zpráv z tábora Huawei hovoří o použití Kirin 960 v nadcházejícím high-endového smartphonu, což by potvrzovalo fakt, že na podzim se můžeme dočkat dvou modelů řady Mate. Jako před rokem by na IFA v Berlíně mohl být představen Huawei Mate S2, tedy vylepšená současná verze Huawei Mate 8. A zde bychom očekávali právě Kirin 960, na rozdíl od Kirin 970, který by mohl být představen ve zbrusu novém Huawei Mate 9 někdy na konci roku. Kirin 960 se pochlubí osmi jádry ARM Cortex A73 a A53 v architektuře big.LITTLE s inovovanou GPU a novými LTE pásmy, včetně CDMA a podporou cat.12. Tento procesor bude vyráběn 16nm procesem od společnosti TSMC.

Zdá se tedy, že se máme na co těšit od Huawei v druhé části tohoto roku. Nezapomínejme, že na 11. července/júla je ohlášena novinka od dceřiné společnosti, Honor 8.