Výrobci chytrých telefonů se snaží v poslední době vyhovět požadavkům uživatelů, kteří jednak volají po bateriích s vyšší kapacitou a tudíž delší výdrží a jednak také po vyšší rychlosti nabíjení přístrojů.

Společnost Umi proto vypracovala porovnání pěti nejoblíbenějších telefonů s podporou rychlého nabíjení a seznam adeptů je následující:
UMi Super
OPPO R9
Xiaomi Mi5
Samsung Galaxy S7 Edge
OnePlus 3

Prvním kritériem pro porovnání je doba nabíjení. Podle oficiálních údajů lze říci, že u všech pěti přístrojů je doba nabíjení přibližně stejná a pohybuje se +/- kolem jedné hodiny.

Není však sporu o tom, že v rámci rychlosti nabíjení hraje svou roli i kapacita baterie. Jak velkou tedy mají jednotlivé vybrané telefony baterii?

OPPO R9 – 2850 mAh
Xiaomi Mi 5 – 3000 mAh
OnePlus 3 – 3000 mAh
Samsung Galaxy S7 Edge – 3000 mAh
UMi Super – 4000 mAh

Z toho tedy plyne, že v rámci rychlosti nabíjení se jeví nejlépe UMi Super. Nicméně i v tomto případě můžeme srovnávat jmenované přístroje v rámci výdrže baterie a opět všechny telefony vydrží přibližně stejnou dobu, tedy jeden den na jedno nabití.

UMi_2

Dalším prvkem pro porovnání je i osazení nabíjecím portem. USB-C je v stávajících high-endových přístrojích již poměrně běžný. U porovnávaných zařízení mají všechny USB-C, kromě Samsung Galaxy S7 Edge.

Pokud bychom porovnávali telefony podle ceny, tak s cenovkou pod 200 dolarů a tedy dobrým poměrem cena/výkon vychází nejlépe UMi Super, ale s cenou nad 300 dolarů lze za vítěze považovat OnePlus 3. Ano, vzhledem k tomu, že toto srovnání pořídila společnost UMi, nemůžeme hovořit o tom, že je zcela objektivní, ale určitě není od věci se i na takovéto porovnání mrknout.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.