Virtuální realitě patří budoucnost a neupadne v zapomnění jako 3D v televizorech, od kterého výrobci již upouští a raději se zaměřují na vyšší rozlišení panelů. Alespoň se to o VR tvrdí, ale bude tomu opravdu tak?

Myslím si, že ano. O 3D technologii v televizorech věděl snad každý, ale vyzkoušela si ji jen hrstka lidí a to navíc jen v obchodech, kde byly tyto televizory vystaveny. Naopak o virtuální realitě neví téměř nikdo, přitom si ji může vyzkoušet každý za pár korun v pohodlí obýváku. Podle Googlu ví o virtuální realitě zanedbatelné množství populace, přesněji 0%.

Mnoho výrobců cítí příležitost a pracuje na náhlavní soupravě pro virtuální realitu. Každý z nich si budoucnost VR představuje jinak a tak si můžeme vybrat jak z brýlí, do kterých se vkládá smartphone (Samsung, Alcatel..), tak finančně náročnějších řešení jako je Oculus Rift a nebo HTC Vive.

497122-the-best-virtual-reality-headsets

Virtuální realitu se chystá popostrčit i samotný Google, který v roce 2014 představil levné kartonové brýle pro VR a od té doby jich prodal přes 5 milionů. Spousta dalších si podobné brýle zakoupila skrze jiné prodejce. Google představil platformu DayDream pro virtuální realitu, jež bude součástí nové verze OS Android 7.

Jakou zkušenost máte s VR realitou vy? Je virtuální realita budoucnost a nebo se jedná o slepou větev vývoje?

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.