V jednom z našich článků o Oukitel K7000 jsme si položili otázku, jak, sakra, chtějí čínští inženýři dostat do 4 milimetry tenkého telefonu baterii s kapacitou 7000 mAh. Zdá se, že dnes jsme dostali odpověď, a to přímo od společnosti Oukitel.

Je jasné, že velká baterie vyžaduje větší prostor uvnitř telefonu a to se musí logicky projevit buď na větší tloušťce přístroje a nebo na jeho váze. Ovšem v případě K7000 využila společnost cosi, čemu říkají „nabíječka Matrix“. Je to něco podobného jako u iPhone „Juice Pack“.

Tedy žádný velký zázrak se nekoná. Jde vlastně o to, že K7000 bude tak hubený proto, že bude osazen baterií s kapacitou 2000 mAh a ta bude vyměnitelná. Součástí balení bude nabíječka, nebo chcete-li powerbank „Matrix“ s kapacitou 5000 mAh, takže si ji uživatelé nebudou muset dokupovat.

K7000-Matrix

Nu a v případě, že se vám telefon začne vybíjet a vy se dostanete na cca 20% kapacity baterie, tak šup s ním na „Matrix“ a je zas na nějakou dobu vystaráno. Nebudete potřebovat žádný kabel ani další nabíjecí zařízení. A samosebou z Matrixu nabijete i další přístroje, když bude potřeba. Tento nabíjecí box bude sloužit zároveň jako ochrana telefonu, kdyby vám náhodou upadl, případně jako stojan pro telefon při sledování videa.

A teď se vraťme k otázce v titulku tohoto článku. Bude tedy opravdu Oukitel tím nejtenčím telefonem s největší baterií? Nebo jde zas jen o povedený marketingový tah? Komentáře pod článkem jsou vám k dispozici.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.