Včera jsme zmínili informaci o blížícím se termínu uvedení novinkového Honor 8 a dnes již známe vzhled a některá specifika. To vše díky uniklými informacím ze známého čínského certifikačního úřadu TENAA.

Především díky uvedeným snímkům si můžeme poprvé prohlédnout, jak vlastně přístroj bude vypadat. Fotky potvrzují fakt, že se Huawei rozhodl upustit od celkové konstrukce a tak trochu se vrací k tomu, co již známe z o generaci staršího Honoru 6. Jedná se o skleněný sendvič s kovovým rámem. Tzn. výrobce použil na zadní stranu kryt z tvrzeného skla namísto dnes již poměrně okoukaného kovu. Obě skleněné strany se dočkají 2.5D zaoblení. Po designové stránce už nemůže být řeč o neotřelém řešení. Vzhledově telefon míří k tomu, co nyní vídáme na každém druhém telefonu, oblé hrany, profil alá iPhone 6. Ze snímků dále můžeme potvrdit, že se jedná o tenký přístroj s kompaktní velikostí.

Na zadní straně pak nalezneme asi nejdůležitější prvek, kterým se přístroj liší od současné konkurence, tím je duální kamera. Pod soustavou čoček, LED blesku a zaměřovacího systému najdeme zhruba v první třetině od horního okraje senzor otisků prstů. No a v dolní části pak nezbytné logo „Honor“.

Některá specifika byla již zmíněna ve včerejším příspěvku, ale zopakování nikdy neuškodí. Dočkáme se tedy 5,2 palce velkého displeje s rozlišením FullHD (1080p). Uvnitř přístroje má vše pod kontrolou osmi jádrový procesor Kirin 950/955 s taktem 2,3 GHz. Na trh Huawei uvede hned několik modifikací, známých zatím pod výrobními kódy (FRD-TL00, FRD-DL00, FRD-AL10 a FRD-AL00). Tyto varianty se od sebe liší podporou síťové konektivity (některé z nich podporují především čínská pásma GSM a LTE). Jednotlivé typy se od sebe budou lišit i kapacitami pamětí RAM a ROM (3 + 32 GB, 4 + 32 GB nebo 4 + 64 GB). Na telefonu bude nainstalován operační systém EMUI se základy Android 6.0. Dočkáme se také dual SIM (předpokládám, že aktivní, protože Kiriny to umí) a také infračerveného portu, sloužícího k ovládání domácích spotřebičů a také NFC a USB typu-C. Vše bude živit baterie o kapacitě 2900 mAh.

Kamery na zadní straně by se měly shodovat s těmi, co nalezneme na současném top přístroji Honor V8, tzn. obě s rozlišením 12 MPx. Přední se pak dočká 8 MPx senzoru. Rozměry přístroje jsou následující: 145,5 x 71,0 x 7,45 mm. Hmotnost pak dosahuje celkem dobrých 153 g, přihlédneme-li ke konstrukčním materiálům.

Honoru 8 bychom se dle všeho měli dočkat již 5.července/júla v Číně. Termín celosvětového uvedení není zatím znám, dá se však očekávat, že na sebe nenechá dlouho čekat.