Hodnocení recenzenta

Náramek, který čerpá z historie předchůdce a přináší navíc displej a jedno tlačítko asi nezdolá prodejní rekordy 1. generace. Displej na slunci moc vidět není a taky je hodně malý. Celkové hodnocení ovlivnila i dvojnásobná cena oproti MiBand 1s.

6.5

Trh s nositelným a chytrým příslušenstvím je v dnešní době už hodně přeplněný. Není divu, že hodně lidí si chce měřit svojí tělesnou aktivitu, a to nejen během sportu, ale také během celého dne. Pro tento účel se nejlépe hodí chytrý náramek na ruku, Xiaomi MiBand. Pokud jste od soudu dostali náramek na nohu, měli byste vědět, že tenhle typ náramku neposkytne data vašemu smartphonu, ale Ministerstvu vnitra.

My jsme na test od beryko.cz dostali druhou generaci náramku (ano, ty předchozí se značí 1 a 1s) s označením MiBand 2, který na rozdíl od svého předchůdce MiBand 1S, vyměnil na horní hraně blikající LED diody za nedotykový mini displej a dotykové tlačítko.

IMG_20160615_105017_HDR_1465980657376
MiBand 2 musí být samozřejmě spárován prostřednictvím Bluetooth 4.0 s vaším mobilem a k tomu, abyste měli přehled o všem, co vám náramek měří a mohli ho nastavovat, je potřebná aplikace MiFit, kterou najdete na Google play.

Náramek jsem nosil na pravé ruce a na levé smartwatch. A proč to píšu? Náramek totiž ze začátku nechtěl počítat kroky (asi půl dne) a když se situace opakovala i druhý den ráno, začal jsem měřit na obou rukách kroky a světe div se, rozdíl byl až 1000 kroků. Stalo se to naštěstí jen první dva dny a pak se náramek zkalibroval. Více informací o Xiaomi MiBand 2 najdete na videu.

GIZchina Youtube banner

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.