Už nějakou tu dobu si vrabci cvrlikají o uvedení ještě výkonnějšího procesoru než je současná jednička, Snapdragon 820. Ten opět pochází z dílny Qualcomm a je označován číslovkou 821. Jedna z prvních zmínek se objevila již krátce po uvedení novinek LeEco. V té době a ještě za nejasných kontur se řešilo, že by se mohl objevit ještě větší zabiják než současné LeEco Le Max 2 s „osmadvacítkou“.

Neuplynuly ani dva měsíce a spekulace se pomalu stávají skutečností. Ve dnech od 29. června/júna až do 1. července/júla se totiž v Šanghaji koná podobná „akcička“, na kterou jsme zvyklí i u nás v Evropě na začátku roku v Barcelně, tedy MWCS (Mobile World Congress – Shanghai). Ten se bude konat v Shanghai New International Expo Centre (SNIEC).

LeEco a Snapdragon 821

Celou spekulaci o uvedení Snapdragon 821 podnítilo opět o něco více vydání teaseru, zvoucího na tuto akci od společnosti LeEco. Vše říkající vyobrazení letící kulky z hlavně pistole naznačuje, že půjde o rychlost.

Dočkáme se tedy oficiálního představení Snapdragonu 821, a to v podání LeEco Le Max ? Svým způsobem by nešlo o žádné překvapení, vždyť k prezentaci předchozí novinky si Qualcomm vybral právě LeEco, a to prostřednictvím předprodukčního LeEco Le Max v Las Vegas hned z kraje roku 2016.

Nový procesor Snapdragon 821 se pochlubí o něco vyšší frekvenční propustností 2,3 GHz, a to oproti 2,15 GHz v současné 820. Hodně se také spekuluje o možném spárováním s operační pamětí RAM o velikosti 8 GB. A i hlavní fotoaparát s rozlišením 25 MPx zní už tak skoro bestiálně.

Ale raději počkejme na samotnou prezentaci, pak uvidíme, jestli opravdu tyto skoro šílené specifikace budou k něčemu dobré a zda-li z nich LeEco dokáže vytěžit co možná nejvíce. Pravidlem je, že se mu to ještě v historii až tak úplně nepovedlo.

Nová vlajková loď by se měla dostat do prodeje až někdy v průběhu srpna/augusta a za částku přesahující 3000 juanů (tedy něco přes 450 dolarů). I tak by to s touto konfigurací byla pecková cena.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.