Dalším domácím pomocníkem, představeným společností Xiaomi, je ventilátor Mi Fan, vyprodukovaný dceřinou společností Zhimi. Po inteligentní konvici tu máme další zajímavý kousek od tohoto čínského technologického velikána, mířící do segmentu chytré domácnosti.

Vývojářské studio si dalo opět hodně záležet a pro samotnou ventilaci se nechalo inspirovat přírodním vánkem. Nějaký ten čas věnovali jeho studiu, aby pak tyto nasbírané poznatky mohli přenést do představeného ventilátoru Xiaomi Mi Fan. Vše umocňují lepší vlastnosti motoru a inovovaný design lopatek ventilátoru, zmenšující odpor vzduchu, čímž poskytují i vyšší ochlazující efekt. Navíc motor se chlubí velmi tichým chodem. Vše potvrzují i první naměřené hodnoty hluku, které dosahují na pouhých 29 dB.

Oproti klasickým ventilátorům se Mi Fan odlišuje možností ovládání skrze naše chytré přístroje, tedy smartphony nebo tablety, a to pomocí aplikace MI HOME. Ale nejen se smartphony, ventilátor dokáže spolupracovat například i s pohybovým čidlem Xiaomi, to když zachytí pohyb, může Mi Fan ventilátor spustit. Nastavit bude možné úhel proudění vzduchu, výkon, otáčky, přednastavené režimy anebo například timer.

Ve ventilátoru je také zabudována 33,6 WH baterie, která se postará o dodávku energie na 16 hodin bez připojení k zásuvce. Hmotnost ventilátoru, bohužel, překračuje 3 kg (3,4 kg), což těmito rozměry znevýhodňuje dovoz do našich končin. Při těchto dispozicích se totiž náklady na dopravu vyšplhají opět na často pro nás neakceptovatelnou částku.

Xiaomi si dalo práci a i s takovou prkotinou, jako je ventilátor, si pohrálo do posledního detailu. Vzhled opět patří ke Xiaomi klasice, tedy minimalismus se snoubí s minimalismem. V tento moment na ventilátor Xiaomi Mi Fan probíhá crowfundingová kampaň, kdy si jej čínští obyvatelé mohou zakoupit za 799 juanů, tedy asi 122 dolarů.