Fanoušci OnePlus si určitě nenechali včera ujít oficiální představení stěžejní novinky společnosti, OnePlus 3. Pete Lau a jeho parta opět sáhla po netradičně provedeném uvedení pomocí přenosu ve virtuální realitě. V tomto případě jsme se přenesli kamsi do vesmíru na umělou družici LOOP. Určitě šlo o další krok vpřed, srovnáme-li to se strohými kancelářskými prostory z minulého roku. Přiznám se, že díky pracovní zaneprázdněnosti jsem neměl možnost přenos sledovat živě, ale to není předmětem tohoto článku.

Nás především zajímá, jak si novinka povede ve srovnání s konkurencí a zda-li má šanci dostát svého přídomku „flagship killer“, který dědí model od modelu, v tomto případě již třetí generaci.

Přiznám se, že když jsem spatřil první věrohodnější úniky, padlo na mne jakési zklamání,  především z volby designu novinky. Hned se mi vkrádala otázka, kam zmizela ta invence, kam se poděla ta originalita z minulých modelů. Teď tu mám před sebou jednoho ze zástupců kovových šviháků, kterých se na trhu vyrojilo za poslední období víc než dost (HTC, LeEco a další). OnePlus 3 však klame tělem a po detailnějším průzkumu se objeví pár detailů – fines, které dávají přístroji vlastní šmrnc.

OnePlus 3 design 4

Ať už to jsou okraje kovového pláště, zajímavě se táhnoucí linka podélného zlomu pláště nebo přechod předního skleněného panelu do kovového pláště, tak právě tyto malé detaily dělají „trojku“ zajímavou a možná neokoukanou.

OnePlus 3 design

Přístroj nepatří k žádným střízlíkům a svými rozměry (152,7 x 74,7 x 7,35 mm), ovlivněné také předním home tlačítkem se zabudovaným skenerem otisků prstů, se spíše řadí k těm větším strojům, patřícím do kategerie 5,5 palcáků.

A co přístroj nabízí po hardwarové stránce? No, svým způsobem nepřekvapí a teď to neberte ve špatným slova smyslu. Spíše se jedná o to, že většina ne-li všechna specifika byla již dopředu vyzrazena. Snad jen o zařazení NFC se spekulovalo, pro klid duše jej v přístroji najdeme.

OnePlus 3

Takže začněme popořádku. Pod sklíčkem od Gorily 4. generace se nachází 5,5 palcový displej Optic AMOLED s rozlišením FullHD (1800p), což v praxi znamená hustotu 401PPI. Okraje sklíčka jsou zaoblena po vzoru 2,5D. Pod displejem se pak nachází zmíněné home tlačítko se skenerem otisků prstů, které slibuje odemknutí telefonu ve zlomku vteřiny, přesněji do 0,2s.

Boky pak obsadila stejná sestava tlačítek, kterou již známe z „dvojky“, takže volume a power tlačítko na protilehlých stranách a také poziční tlačítko, sloužící k přepínání profilů. Tuto sestavu doplňuje nově slot pro SIM karty nad power tlačítkem (dual SIM o velikosti nanoSIM).

Přesuneme-li se na spodní hranu, tak zde najdeme vysoustruženou mřížku pro reproduktor, uprostřed konektor USB Typu-C 2.0 a také audio jack 3,5 mm k připojení sluchátek. No a na zádech telefonu pak najdeme hlavní fotoaparát Sony IMX286 se senzorem o rozlišení 16 MPx. Pod ním se ještě nachází přisvětlovací dioda. Fotoaparát se chlubí PDAF zaostřováním, dvojitou stabilizací (OIS + EIS) a clonou f/2.0. Kamera dokáže zaznamenávat videa až do rozlišení 4K při rychlosti 30 snímků za vteřinu a v případě slow-motion režimu až 120fps s rozlišením 720p. Přesuneme-li se ještě zpět na přední stranu, tak zde najdeme kameru s 8 MPx rozlišením, taktéž z produkce SONY (IMX179) a clonovým číslem f/2.0.

Teď se pojďme podívat, co se nachází uvnitř. Tak především zde najdeme očekávaný procesor z dílen Qualcomm, Snapdragon 820, taktovaný na 2,2 GHz. Těmto čtyřem jádrům sekunduje grafika GPU Adreno 530 a paměťové moduly o kapacitě 6 GB RAM (LPDDR4) a 64 GB ROM (UFS 2.0). Zde není kompromisu a už se těšíme na první zátěžové testy v benchmarcích.

Jak si přístroj stojí po stránce konektivity? No, nalezneme zde snad vše, co v dnešní době potřebujeme. 4G LTE Cat.6, pásma se liší od jednotlivých modelů, určených na příslušný trh, tedy Asie, US a evropský trh. Nebojte, naše pásma v evropské verzi nalezneme všechna. Bluetooth a Wi-Fi je již standard a zde je najdeme ve verzi 4.2 respektive 802.11 a/b/g/n/AC ve dvou pásmech. O navigaci se postarají senzory s podporou GPS/A-GPS/Glonass a také Beidou. Nezapomeňme ještě jednou zmínit i přítomné NFC. Chybí tedy snad jen Wifi-Display.

OnePlus 3 design 3

Celé to živí baterie o kapacitě 3000 mAh s podporou rychlého nabíjení, které výrobce překřtil na Dash Charge (5V/4A). To se vyznačuje super rychlým nabíjením, kdy do 30 minut dosáhnete na 63% kapacity baterie.

OnePlus 3 dash charging

OnePlus 3 běží již na „šestkovém“ Androidu Marshmallow s vlastní nadstavbou OxygenOS.

Telefon je možno zakoupit již dnes, a to za cenu 10990 Kč skrze oficiální stránky OnePlus.net. K dispozici je zatím ve výše uvedené konfiguraci a v grafitovém provedení. V plánu je ještě bílá verze s pozlaceným kovovým tělem, jejíž dostupnost zatím nebyla ohlášena a to platí případně i o odlišené konfiguraci.