Hodnocení recenzenta

Nadprůměrný kousek, netrpící žádnou vážnější vadou. Precizní konstrukce, těžce nadprůměrná výdrž baterie (za cenu vyšší váhy přístroje), vyladěný svižný Android v 6.0 bez dalšího sw balastu a dobrá cenovka mohou být přesvědčivými argumenty ke koupi tohoto telefonu. O chybkách, snižujících skóre, se dočtete v recenzi.

8
10

Není to dlouho, kdy výrobci mobilních telefonů zaplavovali trh žiletkama, kterými sice šlo krájet v létě okurky, ale trpěly podstatnou vadou, telefon nevydržel běžný provoz ani jeden den. Postupně se situace zlepšila natolik, že téměř každý výrobce má alespoň jeden model s větší baterií. Společnost Oukitel jich má několik a my se nyní podíváme na zoubek dalšímu povedenému kousku Oukitel K6000 Pro. Jak již název napovídá, telefon ukrývá baterii o kapacitě 6000 mAh, což nemají ani mnohé levnější 8″ tablety.

Pro mě osobně je tento model dalším důkazem, že Čína umí. Telefon je kvalitní, vyladěný a není (v porovnání s konkurencí) předražený. V době, kdy i prémiové značky umí šlápnout vedle (vzpomeňme ohnutí iPhone 6 před dvěma lety, či aktuální problémy Lenovo se škodlivým software na palubě), je otázka, jestli drahé zařízení rovná se bezproblémové. Navíc investovat větší peníz do přístroje jako je právě telefon, tedy zařízení, na které si lze jednoduše sednout, pustit na zem, ztráta, krádež atd. je též diskutabilní. Dost úvah, pusťme se do recenze.

O značce Oukitel

Společnost Oukitel udržuje přehledné stránky v angličtině. Název společnosti je zkratkou slova OK a písmen (U)You & I s mottem OK life for you and I. Společnost funguje od roku 2007, má více než 1000 fundovaných zaměstnanců. Dohledal jsem do této doby 16 vydaných smartphonů.

Na níže uvedené fotografii mávají vysmátí zaměstnanci i čtenářům Gizchina.cz.

oukitel_zamestnanci

Balení

Pevná, oranžová (barva společnosti Oukitel), papírová, úsporná krabice ukryla v prvním poschodí telefon s nalepenou fólií a nasazeným průhledným silikonovým pouzdrem (se slušivým poloprůhledným vzorem na zádech), dále náhradní levnou ochrannou fólii s hadříkem, rychlého průvodce v angličtině s doplňujícími informacemi o bezpečnosti v dalších evropských jazycích (němčině, španělštině, italštině, francouzštině). V přízemí je pak nabíječka přímo s koncovkou pro evropské zásuvky (chválíme), USB kabel, jehla pro vysunutí slotu pro SIM kart(u)y/paměťovou kartu a OTG kabel pro připojení periférii, případně pro možnost nabít další mobil.

USB kabel je na straně microUSB oproti jiným kabelům prodloužený (na fotografii s porovnání s kabelem Lenovo). Telefon lze nabít i s jiným kabelem (s kratším portem), ale kabel nedrží v telefonu úplně pevně (ještě horší je to, kdy je nasazeno silikonové pouzdro). Naopak Oukitel kabel lze použít i v jiných telefonech v podstatě bez problémů.

Společnost Tynideal.com prodává telefon i v setu s flipovým pouzdrem a krycím sklem. Flipové koženkové pouzdro v černé barvě je kvalitní a dobře telefon chrání ze všech stran (to samé lze říci i o silikonovém pouzdru, kdy kryt je nepatrně vyveden nad displej, nemusíte se tedy bát telefon položit displejem dolů).

Celé balení (bez flipového pouzdra a přidané krycí fólie) váží 446 gramů.Oukitel K6000 Pro

 

Unboxing

Design a konstrukce

Telefon Oukitel K6000 Pro je normální telefon – wow efekt nečekejte, ale nikoho neurazí (vzhledem ke kovové konstrukci může urazit maximálně roh stolu). Na recenzi přišel telefon ve variantě stříbrné (existuje i bílá, jeden zdroj uvádí i zlatou barvu). Přední strana je na bradě a čele v šedé barvě s černými linkami. Displej je na hranách zakřivený s efektem 2.5D. Rámeček je kovový, stejně tak i záda přístroje. Rohy jsou zaoblené, podobně i zadní hrana, telefon díky tomu lze dobře uchopit a v ruce dobře sedí.

Konstrukce celého telefonu je na výbornou, pane profesore. Vše na sebe dobře lícuje, nikde mezera, žádné vrzání. Přístroj i při vynaložení větší síly nelze nijak zkroutit či ohnout.

Kovová záda jsou lehce matná, nekloužou tedy tolik a nejsou tolik vidět nějaké fleky. Na zádech si můžete nechat nalepenou krycí fólii. Krycí sklo čočky fotoaparátu je umístěno uprostřed nahoře a mírně vystupuje. V případě, že nebudete používat kryt, hrozí poškrábání a usazení špíny a tedy ztráty kvality fotografií. Vlevo je umístěn duální LED blesk. Pod fotoaparátem je mírně zapuštěná čtečka otisků prstů (pro mě nepraktické řešení, preferoval bych přední stranu). V bradě přístroje na levé straně se nachází výdech reproduktoru.

Oukitel K6000 Pro Oukitel K6000 Pro

Displej o velikosti 5,5″ na přední straně zabírá 69% přední plochy. Tady mohou pracovníci Oukitelu ještě zapracovat, aby rámečky byly užší. Konkurence ukazuje, že to možné je. A čím mě (nejen) Oukitel zlobí, jsou upravované nepravdivé marketingové fotografie, kde displej vykazuje téměř nulové rámečky. Jde tedy o podvod, který se mi nelíbí, vzbuzuje to nedůvěru. Přední plocha je chráněna sklem Dragontrail. Senzorová tlačítka na bradě přístroje jsou nepodsvícená – óóó, nešvar společnosti Oukitel. Člověk si časem zvykne a i ve tmě lze tlačítka dobře dohledat, ale proč se má člověk přizpůsobovat telefonu, když to jde i naopak. Na čele najdeme přední fotoaparát, sluchátko pro telefonní hovory, senzor přiblížení, senzor okolního světla. Notifikační dioda chybí.

Oukitel K6000 Pro

Na horní hraně nacházíme 3,5 mm jack. Na spodní hraně pak microUSB port a mikrofon (telefon neobsahuje sekundární mikrofon).

Oukitel K6000 Pro

Oukitel K6000 Pro

Kovová tlačítka se nacházejí na pravém boku přístroje. Jsou tichá, nijak se neviklají, jsou dobře nahmatatelná a mají dobrý zdvih. Na levém boku se nachází slot pro umístění dvou micro SIM karet či varianty jedna micro SIM karta a jedna paměťová karta. To je varianta, která mnohé nepotěší, ale vnitřní paměť 32 GB vše nahrazuje, a to natolik, že paměťová karta nebude pro mnohé potřeba. Je to trend, kterému se my, spotřebitelé, nemůžeme nijak bránit a mnohdy nelze v e-shopech zjistit, jestli jde opravdu o plnohodnotný dual SIM s možností paměťové karty či nikoli. Pochvalou je, že tuto informaci můžete dohledat na stránkách Oukitelu. Často v případě výsuvných šuplíků to je ale právě takto.

Oukitel K6000 Pro

Oukitel K6000 Pro

Specifikace Oukitel K6000 Pro

Některé informace výrobce lehce mlží, na oficiálních stránkách nelze dohledat přesné specifikace procesoru a použitého snímače fotoaparátu.

 • 5,5″ displej s Full HD rozlišením (1080 x 1920) a krycím sklem Dragontrail
 • osmi jádrový procesor MediaTek MT6753, 1,3 GHz (Cortex-A53)
 • grafika ARM Mali-T720 MP3
 • paměť 32 GB ROM, 3 GB RAM
 • obří baterie 6000 mAh
 • zadní 13 Mpx (interpolovaný na 16 MPx) fotoaparát Sony (jeden zdroj uvádí Sony IMX214 Exmor RS – světelnost f/2.0 s duálním LED bleskem)
 • přední 5 Mpix (interpolovaný na 8 MPx) fotoaparát
 • podpora všech českých pásem LTE (vyjma 900MHz! – Vodafone mimo velká města), Micro SD, Bluetooth 4.0
 • čtečka otisků prstů
 • systém Android 6.0
 • váha 216 g
 • rozměry: 153 x 77 x 9,7 mm

Podrobnější popis najdete v příslušných sekcí níže.

Výkon

Procesor Mediatek MT6753 je dobrý procesor, hojně využívaný čínskými výrobci, ale není to žádný trhač asfaltu. Výkon v benchmarku Antutu v6.1.4, 36198 bodů je slušný výkon a oproti telefonu Leagoo, se stejným použitým procesorem, tento model dosáhl o 6000 bodů více. Pro běžnou práci s dokumenty, pouštění videí, čtení pdf/epub dokumentů, internetový prohlížeč a hry s lehce staženou grafikou tento telefon v pohodě postačuje. Vynikající je hodnota paměti RAM 3 GB, což napomáhá hladšímu chodu i při použití vícero aplikací. A luxusní úložiště 32 GB vás pravděpodobně ušetří nákupu externí paměťové karty. Všechny aplikace běží svižně, nic mi netrhalo oči. Díky velké paměti RAM má možnost Android zaparkovat a rychle spustit mnoho aplikací, opravdu velká spokojenost.

Displej

Pěti a půl palcový LCD IPS displej má rozlišení 1080 x 1920 px a je kryt sklem Dragontrail. Přístroj z Tinydeal.com přijel již s nalepenou obyčejnou krycí fólií. Díky technologii IPS vykazuje displej dobré pozorovací úhly. Barvy jsou realistické, ve srovnání s AMOLED displejem lehounce chladnější. Ve srovnání s Xiaomi Mi Note 2 barevné podání identické. Jen displej od Oukitelu dokáže být jasnější (tedy na sluníčku lépe čitelnější), na straně druhé při minimální hodnotě jasu Oukitel neumí být tmavší (v noci si moc dlouho nepočtete na světlém pozadí). Adaptivní jas se docela snaží a skoro by už mohl být použitelný.

Na fotografiích srovnání (zleva) recenzovaný Oukitel K6000 Pro, Samsung Note 3 , Xiaomi Mi Note 2. (ukázkovou fotografii můžete nalézt níže).

Digitizér pracoval spolehlivě, nijak jsem nepoznal přechod ze Samsungu Note 3. Displej zvládne 5 doteků současně. Probuzení přístroje dvojklikem na displej není stoprocentní, ale zatím je to nejlepší skóre, které jsem viděl. Na jedničku pracuje senzor přiblížení, kdy při telefonním hovoru spolehlivě funguje rozsvícení/zhasnutí displeje.

Systém

Přístroj dorazil s operačním systémem Android ve verzi 6.0 (32bit) s vlastním launcherem, který lehce připomíná (mimo ikon alá Apple) Nova launcher – máme tedy zde oddělený seznam všech aplikací a na ploše pouze zástupce. Přehledný seznam widgetů uspořádaný dle aplikací. V nastavení Obrazovka/Tapeta lze zvolit i téma Sensation, který změní ikony do doby bronzové. Systém je odladěný, svižný, dobře hospodaří s pamětí. Co hodnotím velmi kladně je fakt, že v telefonu jsou předinstalované funkční Gapps (Google aplikace), základní aplikace, na které jsme zvyklí (kalkulačka, záznam zvuku, galerie atd.) a jinak není telefon zaplevelený žádným nechtěným balastem!

Po prvním stažení přes horní lištu se zobrazí seznam notifikací, po druhém stažení vidíme rychlou nabídku pro úpravu jasu, zapnutí/vypnutí WiFi/BT/GPS/zvukových profilů atd. Nad tím vévodí stav baterie (možnost po kliknutí vstup do nastavení pro baterii), vstup do nastavení (ozubené kolečko) a velmi chytrá možnost (ikona panáčka) přidat nový kontakt.

Trochu méně intuitivní a docela důležitá možnost se ukrývá v nastavení, které se odkryje až když dlouze podržíte ozubené kolečko. Jde o nástroj na ladění uživatelského rozhraní, který se pak zobrazí na konci menu v nastavení. Až zde by mělo fungovat přenastavit si dlaždice (takové označení jsme už někde slyšeli). Žel, musím použít podmiňovací způsob. Nastavení ikon (dlaždic) sice provést můžete, telefon si je v nastavení dokonce pamatuje, ale ve výsledku se nic nezmění a vy stále vidíte defaultní zobrazení. To sice obsahuje vše potřebné, ale zde jsem nakonec našel první a poslední bug v systému a jak jsem již psal, vše docela utopené, neb dlouhé podržení ozubeného kolečka asi každého nenapadne.

 • Ovládání hlasitosti

Mimo standardní možnost změny zvukových profilů, můžete při změně hlasitosti právě probíhající aktivity (tlf. hovor, média apod), měnit i zbývající hodnoty, což mi chybělo například u modelu značky Leagoo. V nastavení máte možnost vytvořit si vlastní zvukový profil, či si můžete naplánovat, kdy vás nikdo nebude rušit, třeba s možností takovéhoto harakiri: pouze o víkendu, budu slyšet volání pouze od oblíbených kontaktů. Kdo si nechce kupovat Tasker či se trápit s Llamou, má určitou variabilitu, jak si telefon nastavit (stejně by mě zajímalo, kolik lidí do tohoto nastavení vůbec vleze, natožpak si něco nastaví).

 • Úložiště

Systém si z vnitřní paměti 32 GB ukousne 5,51 GB. Co bylo trochu otravné, telefon se mě asi 3x zeptal (po restartu, jestli SD kartu má preferovat jako defaultní úložiště).

 • Nastavení pro ovládání telefonu jednou rukou 

Float gesture – napříč systémem je stále k dispozici (na libovolném místě po hraně) softwarové tlačítko, připravené pro váš palec – v kruhové nabídce pak můžete vyvolat v plovoucím okně(!) přehrávač muziky, odskok na plochu, mód čtení, kdy displej nezhasne, uzamknutí přístroje apod.

Také si lze vyvolat v malém plovoucím okně plochu pro gesto, ke kterému přiřadíte vyvolání libovolné aplikace.

 • Inteligentní probuzení (Gesture Unlock)

Mimo již zmíněnou funkci dvojkliku pro probuzení přístroje, lze nastavit i konkrétní gesto pro nastartování kalendáře, fotoaparátu, záznamníku apod. To se samozřejmě může hodit, když máte telefon nízko u pasu a chcete rychle tasit například záznamník či spoušť fotoaparátu.

 • Gesture motion
  • Telephony Motion: obsahuje volbu otočením telefonu ztišit volání
  • System Motion (funguje napříč systémem)
   • třemi prsty slide dolů: screenshot
   • dlouhé podržení klávesy zpět: screenshot s výřezem
   • třemi prsty slide nahoru: vstup do aplikace fotoaparátu
   • dvěma prsty slide dolů/nahoru: změna hlasitosti
   • dvojklik na tlačítko home: zamknutí přístroje

Toto je přidaná hodnota, která fungovala spolehlivě a usnadňovalo mi to užívání telefonu.

Oukitel K6000 Pro

 • Smart somatosensory

„Mávačka“ rukou nad senzorem (funguje, zřejmě, pouze s nativními aplikacemi).

 • přeskakování obrázků v galerii
 • přeskakování písniček
 • pořízení fotografie
 • posunutí na jinou stránku v launcheru
 • odemknutí přístroje
 • okamžité volání kontaktu při přiblížení telefonu k hlavě
 • automatická odpověď volanému

Tyto featury ne vždy fungovaly, osobně nejsem jejich příznivcem a mám zato, že nešetrně zacházejí s baterií.

Čtečka otisků prstů

Nejsem příznivcem čtečky na zádech. Samozřejmě současně lze telefon probudit i jiným způsobem zabezpečení, který si nastavíte. Ale i tak si trvám na svém, zajímala by mě statistika, kolik lidí používá čtečku na zádech. Čtečka v tomto přístroji funguje i při vypnutém displeji a z jakéhokoliv úhlu. Funkce mi nefungovala 100%, ale podstatně se zlepšila, když jsem si prst přidal do seznamu ještě jednou.

Nicméně užívám jiné způsoby, jak si telefon zabezpečit. Pokud nejste příznivci profilových aplikací typu Tasker, můžete použít níže uvedenou možnost smart lock.

 • Smart Lock

Již při recenzi telefonu Leagoo jsem se rozplýval nad funkcí Smart Lock, kterou lze dohledat v Nastavení/Zabezpečení/Smart Lock. To, co jsem doteď složitě řešil přes Tasker (s rootem a doinstalovaným pluginem), jde snadno zprovoznit touto funkcí. Telefonu lze přidat Bluetooth zařízení (například chytrý náramek za 10$). To, když bude v blízkosti telefonu (tedy na vaší ruce, přičemž v druhé budete mít telefon), nebude vás telefon obtěžovat pinem, gestem apod. Přidat lze jakékoli BT zařízení, místo, přiřadit hlas – což si myslím je trošku uhozené. Škoda jen, že nelze pro tuto funkci přiřadit WiFi síť. I tak tuto funkci chválím.

 

Nejnovější Android 6.0, a to v podstatě čistý systém, dobře odladěný, mimo bug při pokusu přeskupit dlaždice/ikony v rychlé nabídce, jsem nenarazil na žádný problém. Předinstalované Google aplikace a žádný balast navíc. Žádný zásek, žádný restart. Doplňující funkce napříč systémem, které fungují a zpříjemňují každodenní práci s telefonem. Softwarovou stránku má Oukitel v tomto modelu dobře vyladěnou. Jako jedinou pihu na kráse snad jenom zmíním to, že ne všechny nabídky jsou správně počeštěné a zůstaly anglické názvy.

Baterie a výdrž

Baterii s kapacitou 6000 mAh nenajdeme ani u některých 8″ palcových tabletů. Tři dny pracovního nasazení s 8(!) hodinovým SoT (Screen on Time), dal telefon na první pokus. Při dalším nabíjecím cyklu píši tuto recenzi. Vypadá to na 4 dny normálního provozu. Což je trochu návrat do dob „hloupých“ telefonů. Člověk si rychle zvykne na to, že nabíječka není to nejdůležitější v životě. Telefon umožňuje na noc naplánovat automatické vypnutí a zapnutí přístroje, čímž můžete výdrž ještě kousek natáhnout. Není to ale nutné, telefon si přes noc vzal pouhopouhé jedno procento baterie (pokud nebudete dosahovat takových radostných výsledků, zkuste se zaměřit na poslední nainstalované aplikace, nedělejte ukvapené závěry po pár dnech – nechte baterii trochu sednout a otazník se vznáší nad pozapínanými senzory (poklep displeje, čtečka otisků prstů a mávátka, vyžadující senzor přiblížení jsem měl v tomto případě vypnuté).

S napětím v zásuvce a s napětím v sobě jsem sledoval, jak se bude chovat pumpování baterie od Mediateku.

 • po 20 minutách – nárůst o 20% baterie
 • po 45 minutách – nárůst o 40% baterie
 • po 90 minutách – nárůst o 70% baterie
 • po dvou a půl hodinách – baterie hlásí 100%

A to je vynikající výsledek. Nemohu vám nyní sdělit, co bude dělat baterie za rok, za dva, nejsem prorok. Ale vlastním postarší Samsung Note 3, se kterým dosahuji nepraktický den a půl provozu, nabíječku tedy nemohu postrádat. Velmi pozitivní hodnoty Oukitelu K6000 Pro jsou pak odpovědí na pláč těch, kterým v tu nejnevhodnější chvíli telefon zamával a usnul. Přitom člověk nevláčí úplnou cihlu.

1. nabíjecí cyklus

2. nabíjecí cyklus

Konektivita

Nechápu jaký důvod vedl Oukitel k tomu, že v telefonu chybí pro mnohé české uživatele důležitá frekvence 900 Mhz českého LTE (Vodafone mimo velká města). Zvláště, když jiní výrobci s podobnými střevy dokáží všechna pásma (Leagoo Shark 1, Doogee F5). Sice jsem našel z jiného zdroje, že telefon umí i toto pásmo, též aplikace MTK Engineering ukázala kompletně všechna pásma (1/3/7/8/20). Nevím, jestli nepůjde toto omezení změnit softwarovou úpravou (jako u postarších Xiaomi), ale nemohu nic takového potvrdit, spíše bych v to nedoufal, když výrobce toto pásmo neuvádí.

Samotné volání probíhalo v pohodě. Signál v podobné intenzitě jako ostatní mobily. Na straně volajícího i volaného nebyl žádný problém se zvukem, a to i přesto, že telefon nemá sekundární mikrofon pro odfiltrování ruchu.

Wifi připojení na jedničku. Telefon se dokázal připojit i cca 30 metrů mimo domov, tam kde si můj Samsung Note 3 i ultrabook ani neškrtne.

GPS je rychlé, a to i bez datového připojení. První (bez A-GPS) fix v ČR za cca 28 vteřin v autě v hustší zástavbě. Druhý den, první fix z bytu u okna za 5 vteřin.

Přesnost už trochu pokulhává (odchylka cca 5/6 metrů). Pro navigaci do auta ale rozhodně postačí a i kačeři zvládnou své hrátky při geocachingu.

Bluetooth se po chvilce připojil se vším všudy k HF mého 4 roky starého auta a bez problému fungoval se smartwatch Pebble Steel.

Oukitel K6000 Pro

Fotoaparát

Fotoaparát je standardní dnešní průměr 13 MPx. Výrobce nám nechce prozradit konkrétní použitý snímač – asi se není čím chlubit.

Takže klasika, při dobrém světle lze dosáhnout hezkých fotografií. Při horším světle nikde nevidím výhodu clony f/2.0. Ostření při horším světle je pak pomalé, expozice skáče od jednoho extrému k druhému, dle toho jak senzor natočíte. Nicméně, jak jsem již uvedl, dostatek světla = dobré snímky postačující pro vybavení hezkých vzpomínek z dovolené. Makro snímky – perfektní díky malému senzoru. Na zbytek si pořiďte kvalitní fotoaparát.

Nativní aplikace je přehledná a jednoduchá – což odpovídá tomu, že držíme v ruce telefon, se kterým chceme fotit a ne sofistikovanou zrcadlovku. Rychle lze nastavit panorama (pokud byste si to rozmysleli, vrátíte se do normálního režimu ikonou vpravo nahoře), HDR, blesk a selfie kameru. V nastavení pak máme klasickou nabídku scénických režimů, ISO, vyvážení bíle atd. Telefon zvládne dávku 40 fotografií.

Pozn: pokud nevíte, co to je zkratka ZSD, tak to znamená Zero Shutter Delay – že ale nečekáte, že se díky této volbě zrychlí ostření a výpočet expozice?! Co jsem v nastavení nenašel je zrušení otravného trylku při ostření (zvuk „závěrky“ vypnout lze).

HDR (bez/s)

Horší světelné podmínky dělají senzoru problémy. Noční fotografie dopadnou katastrofálně, pokud necháte automatiku nastavit vyvážení bílé. Dvou ledkový „blesk“ má dosah něco málo přes jeden metr.

Video záznam můžete posoudit sami. Expozičně si kamera dokázala poradit velmi rychle a obstojně, ale ostření je potřeba téměř vždy pomoci tapnutím na daný objekt. V nastavení je pak možno nastavit kvalitu videa či zapnout EIS (Electronic Image Stabilization) pomoc stabilizovat záznam, také zde doufám nečekáte, že OIS = EIS.

Zvuk

Reproduktor hraje ploše a průměrně hlasitě při zapnutém vylepšení v nastavení/Vylepšení zvuku/BesLoudness (reproduktoru na zádech lze vypomoci dlaní, kdy se zvuk odrazí směrem k vám) a sem tam i vykoukne nějaký ten basíčíček.

Další volbu, a to pro výstup do sluchátek bych také doporučoval – BesAudEnh, který pozitivně zvýrazní jinak utopené výšky. Naopak volbu BesSurround bych nechal vypnutou, zvukový výstup totiž zkreslí a jaksi „zabalí“. Výstup do sluchátek bych hodnotil podobně jako fotoaparát. Pro audiofily to rozhodně není, pořiďte si jiný zvukový zdroj.

V aplikaci Hudba potěší možnost ekvalizéru (Zvukové efekty).

Oukitel K6000 Pro

Konkurence

Konkurence na poli 5,5″ telefonů je vysoká a není v mých silách vyjmenovat všechny modely. Pokud bychom cílili na nejvíce podobná „střeva“ a cenovku, máme zde Ulefone Vienna. Telefon s menší výdrží, lepším zvukovým výstupem a lepším fotoaparátem. Doogee F5 z Battery chudobince bych ani nezmiňoval. Se zhruba podobnou cenou pak můžeme nalézt postarší Xiaomi Redmi Note 2, novinku s 5″ displejem Xiaomi Mi 4C, Meizu M2 Note s horší GPS, Huawei Honor 4X s malou vnitřní pamětí a menším rozlišením displeje či nadupanější LeTv One s ještě omezenějším LTE (1/3/7). Věřím, že byste našli ještě další kousky. Jde tak o celou plejádu různých rozdílů a je na každém, co preferuje při koupi nového přístroje.

Pokud bychom ale cílili na větší kapacitu baterie, máme zde dražší novinku Ulefone Power, Asus Zenfone Max Pro s 5000 mAh baterií či opět dražší/výkonnější novinky Umi Super, Meizu M3 Note, Lenovo Vibe P1.

Závěr

Oukitel K6000 Pro není dokonalý telefon. Mohou vůbec nedokonalí lidé vytvořit něco dokonalého?

Přesto bych zhodnotil tento telefon jako nadprůměrný. Netrpí žádnou vážnější vadou. To, co slibovaly marketingové materiály, to telefon do rozumné míry i naplnil.

Zamrzí detaily, jako nepodsvícená senzorová tlačítka, chybějící notifikační dioda, ne 100% překlad z angličtiny a malý bug při pokusu přenastavit dlaždice v rychlé nabídce. Nazývám-li já tyto věci jako detaily, uznávám, že jiný uživatel bude na třeba chybějící notifikační diodě bazírovat. Jde o osobní preference.

Naopak precizní konstrukce, těžce nadprůměrná výdrž baterie (za cenu vyšší váhy přístroje), vyladěný svižný Android v 6.0 bez dalšího sw balastu, vnitřní paměť 32 GB a dobrá cenovka mohou být přesvědčivými argumenty ke koupi tohoto telefonu.

K recenzi telefon zaslala společnost Tinydeal.com, která přístroj prodává i ve výhodném setu s flipovým pouzdrem a tvrzeným ochranným sklem.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.