Dostali jsme informaci, že slibovaná zlatá barva u modelu Oukitel K4000 nebude. Tento kousek zůstane v produkci pouze u černé a bílé, naopak zlaté se dočkáme u modelu K4000 Lite. Jaké jsou další rozdíly mezi těmito dvěma modely?

Hlavním rozdílem je snad jen rozlišení displeje. K4000 má 5 palcovou obrazovku s HD rozlišením u K4000 Lite najdeme také 5 palcový displej ovšem s qHD rozlišením.

Kromě výše uvedeného zůstávají ostatní parametry shodné. Čtyř jádrový procesor MT6735 s 2 GB RAM a 16 GB ROM, zadní 13 MPix fotoaparát, přední 5 MPix kamerka a masivní 40000 mAh baterie.

Oba přístroje budou mít také nové uživatelské rozhraní, které je stručné a jednoduché v rámci uspořádání aplikací. Nalezneme možnost nastavení 8 „horkých kláves“ pro vybraná telefonní čísla, kdy můžete jedním klepnutím ihned volat nebo poslat zprávu. S tím souvisí další vylepšení, kdy se podstatně zvětšila velikost číselníku a zabírá tak až 80% obrazovky, což by mělo usnadnit vytáčení čísel.

Přibyly také funkční aplikace pro běžné používání, mezi nimi jsou například aplikace pro fotoaparát, hudbu, číselnou klávesnici, prohlížeč a zprávy. Tyto aplikace jsou nezměnitelné. Dalších 18 aplikací lze přizpůsobit vlastním potřebám.

Ve videu může vidět, jak nastavit zmiňované „horké klávesy“ pro snadnější volání.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.