V současné době je s Xiaomi spíše spojován nedávno uvedený dron Mi Dron, avšak jak už u společnosti bývá zvykem, vedle prime produktu uvedla i nějakou tu další vychytávku. V tomto případě přišla s dalším „chytrým“ produktem, obohacujícím již tak četný zástup Mi „čehosi“ (Air Purifier, Water Purifier nebo rýžovar).

Xiaomi Mi smart LED, inteligentní lampička, opět potvrzuje pravidlo nízko nákladového produktu. Cena 169 juanů (tedy asi 26 dolarů) je víc než příznivá i pro našince. Lampička působí velmi čistým a minimalistickým designem, bez nějakých výstřelků, avšak se smyslem pro detail. Tenké hliníkové bílé tělo, skládající se ze dvou částí, podstavce a ramene, spojuje k sobě kabel v kontrastní červené barvě, což působí velmi „in“.

Lampička umožňuje nastavit čtyři světelné režimy, Ostrý, Čtení, Dětský a Počítačový. Dále je možno nastavit teplotu v rozsahu 2700K až 6500K a jas svitu, to vše pomocí aplikace Mi Home z vašeho chytrého telefonu. Bohužel, skvrnou na všem může být pro našince právě zmíněná aplikace, která stále není dostatečně lokalizovaná do našich, potažmo i anglického jazyka (v případě angličtiny můžeme mluvit o částečné lokalizaci). Ani rozhraní nepůsobí kdovíjak přívětivě a spíše připomíná aplikace dva, tři roky staré.

Galerie:

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.