Nebudeme si nic nalhávat, telefony Ulefone Vienna a UMi Touch jsou soupeři převelicí a svádí boj na kordy. Trh je však neúprosný a chyby či nedokonalosti neodpouští.

Dnes se tedy mrkneme na video, které oba soupeře, Ulefone Vienna a UMi Touch, postavilo tváří v tvář do ringu, kde budou bojovat o vítězství. Jsou to jak hardwarově, tak i cenou velmi srovnatelné přístroje, takže toto porovnání by možná mohlo pomoci těm, kteří chtějí své peníze investovat rozumně.

Vídeň se může pochlubit audio čipsetem NXP 9890, který by měl zajistit poslech hudby v Hi-Fi kvalitě. Dalším plusovým bodem je baterie s kapacitou 4000 mAh, zatímco UMi Touch nabízí „pouze“ nabíječku 5V/1A a tudíž jeho nabití bude trvat poněkud déle.

1

Dílenské zpracování Ulefone Vienna se, dle názoru některých uživatelů, zdá být také lepší než u UMi Touch. Mělo by být pevné a kompaktní, na rozdíl od Touch, kde jsou údajně znatelné švy a vrzání při stisku fyzických tlačítek.

I v rámci barevného podání displeje se, alespoň dle videa, na tom zdá být lépe Ulefone Vienna. Nu a pokud bychom měli porovnávat foto výstupy z obou telefonů, tak by si asi opět vedla lépe Vídeň než Touch.

Ovšem vše je jak známo, uživatel, jeho vkus a názor, to je to hlavní, co udává směr prodejnosti toho či onoho zařízení. Takže jako vždy zvážení, který z telefonů si vybrat ponecháme na vás, protože víme, že vy sami se rozhodnete nejlépe.