V loňském roce rozpoutal Samsung svým Galaxy S6 Edge revoluci na trhu s mobilními telefony se zaoblenými displeji. Nicméně trvalo víc než rok, než se tento trend povedlo zachytit dalším producentům. A není se čemu divit, vždyť v současné době je pouze jediným dodavatelem těchto displejů právě společnost Samsung. Dalo se tedy předpokládat, že jeho prioritou bylo si udržet nějakou tu dobu exkluzivitu oproti konkurenci a především nasytit nejprve své potřeby.

S časem se však objevila možnost tyto displeje poskytovat dále, a tak se nám zakřivené displeje začínají pomalu objevovat i na dalších přístrojích. První vlaštovkou se tak stalo novinkové Vivo Xplay 5. Po jeho uvedení na trh se jakoby roztrhl pytel s informacemi, avizujícími příchod dalších telefonů od těch největších čínských hráčů v segmentu. Mezi prvními tak najdeme Huawei, Meizu a nebo také Xiaomi.

Na asijském trhu, potažmo na tom čínském, vře konkurenční boj mezi jednotlivými producenty a tak na každou novinku na trhu okamžitě většina výrobců reaguje po svém. I gigant Xiaomi se do této tahanice přidává a v nově zveřejněné zprávě dokonce odhaluje i původ zakřivených displejů do své chystané novinky. Ta by měla být produkována jihokorejským LG. To potvrzuje i fakt, že LG Display ohlásilo v tomto roce vstup na trh se zaoblenými OLED displeji, určenými pro mobilní přístroje. Zajímavostí může být i skutečnost, že tuto společnost má částečně ve svém držení právě Samsung.

Koneckonců to pro daný segment může mít blahodárný efekt v podobě dostupnějších kvót pro jednotlivé výrobce a tím i větší rozšíření mezi další producenty. V praxi se tak můžeme těšit na četněji se objevující další zařízení se zaoblenými hranami displejů. Dalšími tahouny s touto vychytávkou se za Samsungem můžou paradoxně stát především čínští producenti chytrých telefonů oproti zavedeným značkám.

Podle posledních uniklých zpráv bychom se OLED displejů z produkce LG měli dočkat v nějakém z top přístrojů Xiaomi. Žhavost zprávy pak zchladí informace o možném brzkém uvedení tohoto přístroje. Ta totiž dementuje nedávnou zprávu o očekávaném podzimním uvedení top modelu se zaobleným displejem v podání Xiaomi. Nově se totiž spekuluje až o jaru 2017. Důvodem může být jakýsi technologický problém na straně LG a s tím spojené snížení výrobních kapacit.

O jaký telefon konkrétně půjde zpráva neříká, každopádně se dá očekávat, že půjde o high-endový přístroj, dost možná o Xiaomi Mi Note 2 nebo o úplně novou řadu. Uvnitř bychom se měli dočkat Snapdragonu 823 nebo 6 GB RAM operační paměti a snad i duální kamery.