Ohodnoťte článek

Před čtrnácti dny jsem psali o tom, že začínáme s novým seriálem, kterým bychom vám rádi představili odolné pracovní tablety a notebooky. V prvním díle o odolných tabletech jste mohli najít přehled značek, které vám chceme trochu blíže představit. Takže nyní již začínáme, a to značkou Algiz.

Výrobcem extrémně odolných tabletů (ale i notebooků a telefonů nebo PDA) je švédská společnost Handheld Group AB. Tato firma má mnohaleté zkušenosti s mapováním v terénu, se sběrem dat pro GIS systémy a s geodetickými měřeními. Právě proto se začala věnovat také produkci outdoorových odolných zařízení, kdy preferují především vysoké nároky na pracovní funkčnost v širokém teplotním rozpětí. „MIL-STD-810G“, což jsou standardy, zavedené armádou Spojených států amerických, obsahující širokou škálu procedur testů odolnosti. Dále pak standardy „IP“ (Ingress Protection), které udávají odolnost zařízení proti vniknutí cizího tělesa či vniknutí kapalin a kdy nejvyšším stupněm ochrany je IP69. Pojďme si tedy ve zkratce představit jejich tři odolné tablety.

1/ ALGIZ RT7

Tento tablet nabízí sedmi palcový TFT LCD displej s rozlišením 1024 x 600 pixelů, 1 GB operační paměti RAM a 16 GB místa pro ukládání dat. Procesorem je čtyř jádrový Qualcomm Snapdragon 410 (MSM8916) a doplňuje jej operační systém Android 5.1.1 Lollipop. Přístroj kryje plastové šasi s gumovými prvky v rozích a po stranách.

Tablet splňuje certifikaci IP65 a MIL STD 810G. Celé zařízení váží 650 gramů a je napájeno baterií s kapacitu 6000 mAh. Zadní kamera je vybavena senzorem s rozlišením 8 megapixelů, na přední straně je fotoaparát s rozlišením 2 megapixely. K tabletu je možno přikoupit čtečku čárových kódů. Za 1149 dolarů dostanete odolný tablet s podporou Wi-Fi, 4G LTE a možností připojení VGA videa. Podrobné specifikace najdete zde.

2/ ALGIZ 7

Tento odolný tablet je malý, lehký, výkonný a navíc disponuje širokým výběrem komunikačních technologií. Vysoký výkon začíná u procesoru. Algiz 7 využívá dvou jádrový procesor Intel Atom, běžící na frekvenci 1,6 GHz, 4 GB operační paměti RAM a 128 GB disk SSD. Použitý operační systém je Windows 7 Ultimate. To znamená, že budete schopni pracovat ve všech standardních PC aplikacích nejen v kanceláři, ale i mimo ni.

Tablet je klasicky vybaven například plně zabudovaným přijímačem GPS, Bluetooth nebo WLAN 802.11 pro práci a synchronizaci v bezdrátové lokální síti. Plně integrovaný 3G modem GSM/UMTS/EVDO zajistí vysokorychlostní bezdrátový přístup k internetu. Navíc je připraven na technologii Gobi™ 3000, která vám umožní bezdrátové připojení k internetu kdekoliv na světě přes široký výběr standardů.

Pro sběr vizuálních dat v terénu je Algiz 7 vybaven 5 megapixelovou kamerou s přisvětlením LED a o další periferie jej snadno rozšíříte pomocí vodotěsného USB a RS232 portu. Při hmotnosti jen 1,1 kg, nabízí tento tablet sedmi palcovou dotykovou obrazovku s technologií MaxView™, zajišťující vysoce kvalitní obraz i na přímém slunečním světle. Celodenní práci bez nabíječky pak umožní bez vypnutí vyměnitelný akumulátor s kapacitou 2600 mAh, který je osazen hned dvakrát. Vyhovuje vojenským standardům MIL-STD-810G  a IP65. Tento model jste schopni pořídit za cenu kolem 2600 dolarů. Podrobné specifikace najdete zde.

3/ ALGIZ 10X

Algiz X10 je robustní 10 palcový tablet PC s váhou jen 1,3 kg, speciálně navržený pro uživatele, kteří si místo hraní her raději najdou jinou zábavu ve vnějším prostředí. Tablet splňuje požadavky na odolnost proti vodě, prachu, silnějším otřesům, extrémním teplotám a polohám ve velké nadmořské výšce takže ano, splňuje standardy MIL-STD-810G a IP65.

Tento tablet využívá čtyř jádrový procesor Intel N2930, běžící na frekvenci 1,8 GHz, který doplňují 4 GB operační paměti RAM a 128 GB disk SSD. Mezi technologické prvky, které firma při výrobě tabletu použila, patří GPS přijímač, Bluetooth 4.0, Wi-Fi a modul pro bezdrátové širokopásmové připojení. Pro přenos dat poslouží vodotěsný USB port. Z operačních systémů máte na výběr mezi Windows 10 Enterprise LTSB (64-bit), Windows Embedded 8.1 Industry Pro (64-bit) nebo Windows 7 Ultimate (64-bit). Na zadní straně samozřejmě najdete 5 megapixelovou kameru s přisvětlením LED. V e-shopech se cena tohoto zařízení pohybuje kolem 2400 dolarů. Podrobné specifikace najdete zde.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.