Společnost DOOV není v našich krajích příliš známá, konkrétně na našich stránkách o ní padla zmínka naposledy před dvěma lety. To však neznamená, že bychom se na jejich nový produkt nemohli dnes zlehka mrknout.

Asi nikoho nepřekvapí, že čínští výrobci se velice často nechávají inspirovat přístroji společnosti Apple, kopírují jak hardware, tak i software a někteří jdou dokonce tak daleko, že si rovnou střihnou téměř identický klon. A to je případ DOOV L8 Plus, který jakoby z oka vypadl iPhone 6S Plus. Ostatně důkazem toho jsou i snímky z certifikačního úřadu Tenaa, na jehož stránkách se zmíněný telefon objevil.

iPhone-clone-2

Pokud se podíváme na přední stranu DOOV L8 Plus, snadno bychom si jej s iPhone mohli splést, tedy snad jen kromě předního fotoaparátu, který je umístě na opačné pozici než u iPhone. Zadní strana zas pro změnu připomíná telefony Huawei. Čert aby se v tom vyznal. Co se parametrů týče, tak tady musíme přiznat, že jsou poměrně zajímavé.

iPhone-clone-3

5,5 palcový displej s rozlišením FullHD, osmi jádrový procesor s taktem 1,5 GHz (zřejmě by mohlo jít o MT6753), 3/4 GB RAM, 32/64 GB ROM tvoří základ přístroje. Doplňují jej zadní fotoaparát s rozlišením 13 MPix, přední kamera 8 MPix a baterie 2650 mAh. Telefon je dualSIM a operačním systémem je Android 5.1. Rozměry telefonu jsou 156 x 75,5 x 7,9 mm při hmotnosti 161 gramů. Cena a dostupnost jsou zatím neznámé.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.