Ve stejný den, kdy společnost Xiaomi představila svůj nejnovější model Mi Max, Huawei ukázal světu svou novinku s názvem Honor V8. Tento nový model osloví uživatele podobnými specifikacemi jako P9, celokovovým tělem a příjemným poměrem cena/výkon.

První prodej novinky Honor V8 se konal právě včera a byl jen pro čínské zákazníky. To ovšem nemění nic na tom, že model byl okamžitě vyprodán a prodalo se ho více než 208 tisíc kusů. Za tímto úspěchem stojí velice sympatické ceny, které začínají na 350 dolarech a končí u částky 425 dolarů, a to podle dané varianty. Honor V8 byl totiž představen ve třech modifikacích.

honor-v8

Jednotlivé verze Honor V8:

  • Honor V8 se 4 GB RAM, 32 GB ROM, Kirin 950, FullHD displej a bez NFC – 350 dolarů
  • Honor V8 se 4 GB RAM, 32 GB ROM, Kirin 950, FullHD displej s NFC – 380 dolarů
  • Honor V8 se 4 GB RAM, 64 GB ROM, Kirin 955, 2K displej s NFC – 425 dolarů

Dalším lákadlem je použití duálního zadního fotoaparátu s rozlišením 12 MPx. Jeden snímač sbírá černobílé záběry a druhý se zaměřuje na shromažďování barevných záběrů. Další prodej uspořádá společnost Huawei již 24. května/mája, bohužel, opět jen pro zákazníky z Číny. Vypadá to tak, že Honor V8 bude velikým konkurentem dražší vlajkové lodi společnosti Huawei, a to Huawei P9.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.