Čínská společnost Yi Technology, celosvětově uznávaný výrobce inteligentních kamer, oficiálně vstupuje na český, potažmo evropský, trh, a to ve spolupráci s českým IT distributorem Lion Mobile.

Zákazníci tak dostávají příležitost získat velmi kvalitní produkt za zajímavé ceny se spoustou bonusů. Díky oficiální distribuci budou produkty společnosti Yi mnohem dostupnější než kdy předtím a mezi první země, kterým se dostane této výsady patří Česká republika, Slovensko, Maďarsko a Rumunsko.

Značka Yi patří k celosvětově významným producentům v segmentu výroby kamer. Jejich výrobky již využívá více než 3,5 milionu zákazníků po celém světě a společnost Yi již nějaký ten čas patří do konsorcia společnosti Xiaomi – jednoho z předních světových producentů chytrých telefonů a příslušenství. Oficiální evropská distribuce se tak stává velmi důležitým krokem pro společnost Yi a jejich koncové zákazníky na tomto území.

Díky oficiálnímu distributorovi – Lion Mobile – získá společnost Yi přístup k středoevropskému trhu, kde nabídne jak odbornou a autorizovanou zákaznickou podporu, tak i servis. Všechny nabízené produkty dostanou místní jazykovou lokalizaci, poskytovanou společností Lion Mobile, a to včetně chytrých aplikací dokonce i s hlasovými příkazy. Produkty Yi budou plně připraveny vstoupit na evropský trh a my se jen může těšit na jejich využití.

Hlavním produktem společnosti se stane jejich Yi Action Camera, která nabízí srovnatelnou kvalitu obrazu a funkce, jako cenově mnohem nákladnější modely. Tento produkt má potenciál stát se nejpopulárnější akční kamerou na českém trhu krátce po svém uvedení. Za nízkou cenu nabízí záznam v rozlišení 2K, záznam slow-motion s rychlostí 240 snímků za vteřinu, ovládání skrze smartphone a spoustu doplňků v podobě příslušenství, díky čemuž je možno kameru použít v jakýchkoli podmínkách – sport, pod vodou, na motorce nebo např. při lyžování.

Podobný úspěch se očekává i od Yi Car Dashcam – kamera určená pro řidiče. Ta vyniká svou kvalitou obrazu za jakýchkoli podmínek a navíc s bonusovou funkcí ADAS, která nejen pomůže v ochranně vašeho majetku, ale může i zachránit váš život.

Dále se můžeme těšit na IP kamery (Yi IP Camera), které vám pomohou zajistit vaše domovy nebo umožní komunikaci například s přáteli, rodinou apod. Zároveň se však hodí i jako chůvičky pro vaše děti.

„Jsme velmi rádi, že díky našemu společnému projektu s největším čínským producentem kamer dostanou evropští zákazníci přístup k produktům, které nemají konkurenci na trhu. Navíc s plnou zákaznickou podporou a autorizovanými středisky v některých zemích regionu CEE. Výrobky budou lokalizovány do místních jazyků.“, uvedl Jiří Opletal, generální manažer Lion Mobile.