Pokud bychom srovnávali společnost Uhans se značkami již etablovaných výrobců chytrých telefonů, tak nejspíš dospějeme k závěru, že buď tuto značku vůbec neznáme a nebo jen velmi okrajově.

Nicméně, pokud bychom se podívali na jejich poslední přístroj, UHANS S1, tak si musíme přiznat, že co se designu týče, je poměrně srovnatelný například s iPhone 6s, Samsung Galaxy S7 a Huawei P9. Pojďme se tedy podívat na souboj, který spolu výše zmíněné telefony povedou.

Pokud všechny přístroje položíme vedle sebe tak rozdíl na první pohled není tak patrný. iPhone je vskutku velmi designově povedená a estetická záležitost s příslibem jakéhosi luxusu. Samsung ten očividně říká: já jsem technologie, luxus a komfort v jednom.

Naopak Huawei se snaží být střídmý, ale přesto v designu elegantní a přitažlivý. Pokud to porovnáme s Uhans, tak tady by se dalo říci, že je takovým tím zlatým středem a jeho vzhled by bylo asi možno nejvíc přirovnat k Huawei P9, tedy jednoduchost, střídmost a elegance.

Podíváme-li se na velikost displejů jednotlivých telefonů, tak zjistíme, že všechny se točí kolem současného trendu a tím je pět palců, a to i přesto, že spousta výrobců se snaží úhlopříčku tlačit k 5,5 a více palcům. Konkrétně tedy Huawei P9 má 5,2 palcový displej, Samsung Galaxy S7 5,1 palcový a iPhone 6s 4,7 palcový displej. Zároveň všechny tyto telefony mají 2.5D zakřivení displeje.

K-IMG_0713

Zaměříme-li se na Home tlačítka, potažmo snímač otisků prstů, tak je patrno, že bez nich se v rámci designu obešly přístroje jak společnosti Huawei tak i Uhans. Na dolní bradě Samsungu vidíme zaoblený obdélník a u iPhone kruhové tlačítko. Naopak při pohledu na zadní strany přístrojů vidíme, že obě čínské značky se uchýlily k tomu, osadit snímač otisků na záda svých telefonů.

Pokud se podíváme na umístění zadních fotoaparátů, tak zde také vidíme jasné rozdíly v jejich umístění. Kromě přístroje společnosti Samsung jsou všechny orientovány k levé horní části.

K-IMG_0770

Co se tloušťky jednotlivých přístrojů týče a případně umístění jednotlivých ovládacích prvků na hranách přístrojů, lze posoudit z následujících snímků. Opět lze říci, že vizuálně jsou na tom telefony stejně a jejich tloušťka není nějak dramaticky rozdílná. Ovšem pokud nahlédneme do oficiálních údajů, tak iPhone 6s má kolem pasu 6,9 mm, UHANS S1 7,3 mm, Samsung Galaxy S7 7,9 mm a Huawei P9 6,95 mm.

Shrneme-li všechny tyto informace a porovnání v rámci fotografií, lze říci, že designové rozdíly mezi porovnávanými přístroji nejsou až tak diametrální a pokud chcete styl, jednoduchý design a funkčnost, máte rozhodně z čeho vybírat.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.