O tom, že značka Homtom chystá další rozšíření svého portfolia o přístroj Homtom HT17 už víme. Víme také, že by to měl údajně být první telefon, který bude osazen čtyř jádrovým procesorem MT6737 s operačním systémem Android 6.0 Marshmallow.

Marshmallow pro Homtom HT17 by měl být navržen tak, aby podporoval funkci Google search. To znamená, že nebude nutno vypínat aplikace a bude možno rovnou přejít do Google vyhledávání. Android 6.0 by měl také zvýšit rychlost stahování souborů či aplikací a umožní měnit klávesové zkratky v drop-down menu. Měla by se zvýšit výdrž baterie, a to údajně až o 30%, přítomna bude i funkce Doze pro optimalizaci energetické účinnosti.

Dobrou zprávou je i to, že Homtom HT17 bude vybaven OTG funkcí, což by mohli ocenit ti, kteří potřebují k telefonu připojit externí zařízení, jako je například Flash disk či myš a další. Najdeme zde snímač otisků prstů, který by měl přístroj odemknout do 0,3 sekundy. A nesmíme ani zapomenout na funkci rychlého nabíjení Pump Express a podporu 4G, která by snad měla být globální. Homtom HT17 by měl být dostupný na konci května/mája. Jeho cena zatím známá není, ale prý by se mělo jednat o poměrně nízkou částku, jak je tomu u Homtom zvykem.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.