Samsung se okrajově věnuje také outdoorovým odolným telefonům, čehož důkazem jsou již existující modely Samsung Galaxy S4 ActiveSamsung Galaxy S5 Active a Samsung Galaxy S6 Active. Ovšem během minulého měsíce jsme mohli na internetu zaznamenat hned několik uniklých informací a fotografií o nově připravovaném kousku z řady Active, a to o modelu Galaxy S7 Active. No a nyní se již některé informace potvrzují na stránkách GFXbench. Co tedy můžeme očekávat?

Podle benchmarku na GFXBench nabídne nový model 5,5 palcový HD displej, výkonný čtyř jádrový procesor Snapdragon 820, taktovaný na 2,1 GHz doplněný 4 GB RAM a 32 GB ROM, kterou lze rozšířit pomocí microSD karet. Hlavní zadní 12 megapixelový fotoaparát by měl disponovat optickou stabilizací a světelností f/1.7. Přední selfie kamera by měla být 5 megapixelová. Telefon bude podle všeho běžet na operačním systému Android 6.0.1 Marshmallow.

Samsung-Galaxy-S7-Active

Ovládání mají usnadnit hardwarové klávesy pod displejem. Ve středovém tlačítku bude s největší pravděpodobnosti rovněž umístěna čtečka otisků prstů. V tuto chvíli nemáme žádné informace o ceně nebo datu představení tohoto nového odolného telefonu. Jakmile budeme vědět více, určitě o tom napíšeme.

Samsung-Galaxy-S7-Active-leak