Hodnocení recenzenta

Toto šestipalcové pádlo nemá ve své třídě mnoho konkurentů. Velká výdrž, odladěný systém, krásný displej. K dokonalosti, ale pár věcí chybí.

8
10

Vodáci zbystřete, co takhle pořádné pádlo do výbavy?! Sezóna začíná… Není to tak dlouho, co někteří čtenáři vzdychali v komentářích nad tím, jak výrobci stále zvětšují velikost displeje a že nejde vybrat nic pořádného pod pět palců. A co je to za nápady označovat 5,5 palcový displej za Mini a kam ten svět spěje a podobné chmurné řeči. Představte si, že existují ale lidé, kteří smutní nad tím, že dnešní „mainstream“ je stále něco okolo pidi 5 palcových mobilů, na které je třeba vzít si lupu. Ač respektuji ostatní a uznávám, že zřejmě většinu, sám se řadím právě do druhé kategorie uživatelů smartphone. Dva roky jsem byl spokojeným uživatelem Huawei Medipad X1, což byl a stále je nádherný 7 palcový phablet s velmi slušnou výdrží. Přechodně vlastním 5,7 palcový Samsung Note 3, který mi nevyhovuje právě svojí malostí. Na recenzi tohoto přístroje Leagoo Shark 1 jsem se tedy velmi těšil s výhledem, že 6 palců je možná právě ta zlatá střední cesta pro mé potřeby.

Po celou dobu čtení recenze prosím nezapomínejte, že jde o telefon v hodnotě 169,99$ v přepočtu i s poplatky necelých 5000 Kč. Nemůžeme tedy Leagoo Shark 1 srovnávat s prémiovými přístroji s dvojnásobnou cenou. Respektive srovnávat můžeme, ale nebude to úplně fair play.

O značce Leagoo

Značka Leagoo vznikla zhruba před dvěma lety. Za jejím vznikem stojí společnost OTEDA Technology Co., Ltd. O tom, že se této společnosti daří a tím může více oslovit potenciálního kupce, svědčí rozhodně existence oficiálních stránek www.leagoo.com v angličtině. A hlavně skutečnost, že společnost expandovala na evropský trh (má i oficiální české zastoupení s možností servisu) a mimo samotných telefonů nabízí i bohaté příslušenství. Logo Leagoo vzniklo ze dvou slov Leading a Going.

Balení

Elegantní, černá, papírová, možná zbytečně velká krabice ukrývá ve vaničce samotný phablet, který je kryt obyčejnou dobře nalepenou fólií s navíc transportní fólií vpředu a vzadu. V dalších samostatných krabičkách lze najít sluchátka s náhradními špunty, nabíječku přímo s koncovkou pro evropské zásuvky, USB kabel, krátký manuál v angličtině, kartu s popisem portů, tlačítek a čidel telefonu a jehlu pro vysunutí slotu pro SIM kartu a paměťovou kartu.

Celé balení váží 552 gramů.

Unboxing

Design a konstrukce

Phablet Leagoo Shark 1 je tuctový telefon. Kovové linky rámečku a zakřivený displej s efektem 2.5D navozují určitý nádech elegance, ale telefon nijak nevybočuje z řady dnešních telefonů. Nicméně se přiznám, že originalitu mezi smartphony nehledám a už vůbec ne v této cenové hladině. Dodáván je ve třech barevných variantách: černá (v recenzi), zlatá a stříbrná. I přes své větší rozměry (82,8 mm x 158,6 mm x 8,5 mm) lze dobře uchopit do ruky, a to i díky zaobleným rohům.

Celý telefon, vyjma kovových linek rámečku, je z plastu. Konstrukce se zdá být kvalitní, telefon působí robustním dojmem. Lehce vrzne jen při větší snaze o zkroucení přístroje. Jednotlivé díly na sebe dobře doléhají, nikde není vidět žádná mezera.

Záda přístroje, jak jsem již zmínil, jsou celá z plastu, kryt nelze uživatelsky sundat. Největší díl, tedy mimo brady a horního dílu, je lehce matný a v kluzkosti vyhrává 2. cenu – tzn. žel klouže docela slušně (pouzdro bych doporučoval), ale v upatlanosti se stěží prodral na bramborovou 4. příčku – tzn. upatlaný díky matnému povrchu moc není, a to je dobře. V levém horním rohu nacházíme objektiv (ivíček) fotoaparátu, který má krycí sklíčko mírně zapuštěné, nehrozí tedy poškrábání. Vedle byl umístěn duální blesk. Uprostřed zad v horní části se nachází čtečka otisků prstů, opět mírně zapuštěná. V bradě přístroje se nachází výdech reproduktoru.

Leagoo Shark 1

Přední straně přístroje samozřejmě vévodí ohromný šesti palcový displej, krytý sklem Gorilla Glass 3. Telefonu „chybí“ senzorová tlačítka – což je varianta, která se používá zvláště u větších displejů. Musíte se tedy spokojit s navigační lištou, která si ukousne kousek obrazovky. Naštěstí se samozřejmě umí i „odkousnout“, například v galerii či při hraní her a vy si tak můžete naplno užívat výpal vašich očí. Displej, díky úzkým rámečkům zabírá 74% přední plochy (pro srovnání již zmíněný Huawei MediaPad Honor X1 – displej zabírá 73% plochy, Samsung Galaxy Note 3 též 73% plochy přičemž přístroj obsahuje senzorová tlačítka). Na čele najdeme přední fotoaparát s LED bleskem, reproduktor pro tlf. hovory, notifikační diodu, senzor přiblížení, senzor okolního světla.

Leagoo Shark 1

Na horní hraně nacházíme 3,5 mm jack a infra port. Když se podíváme na spodek, zbývá jen dodat microUSB port a mikrofon (telefon neobsahuje sekundární mikrofon).

Leagoo Shark 1

Leagoo Shark 1

Tlačítka se zdají býti kovová a nacházejí se na pravém boku přístroje. Jsou dobře nahmatatelná, téměř neslyšitelná a mají vyhovující zdvih. Zbývá doplnit, že na levém boku se nachází slot pro umístění dvou micro SIM karet či varianty jedna micro SIM karta a jedna paměťová karta. A to je šlápnutí vedle. Vnitřní paměť 16 GB může být pro některé málo a pak nastává dilema co obětovat, dual sim či větší paměťový prostor. Navíc, když si člověk tuto informaci nepohlídá, kupuje přístroj s možností dual SIM (což je pravda), ale naráží na již zmíněný problém.

Leagoo Shark 1

Leagoo Shark 1

Specifikace Leagoo Shark 1

Lehce mě irituje, že v oficiálních zprávách od Leagoo nebyly uvedeny přesné specifikace procesoru a použitého snímače fotoaparátu. Procesor jsem samozřejmě v pohodě dohledal, ale konkrétní model snímače od SONY již nikoli, přičemž uvedená světelnost f/2.0 je v této cenové hladině nadprůměrná. Nechápu takový počin, klid to zákazníkovi jistě nedodá.

 • 6″ LG displej s FHD rozlišením a krycím sklem Gorilla Glass 3
 • osmi jádrový procesor MediaTek MT6753, 1,3 GHz (Cortex-A53)
 • grafika ARM Mali-T720 MP3
 • paměť 16 GB ROM, 3 GB RAM
 • obří baterie 6300 mAh
 • zadní 13 Mpx fotoaparát Sony – světelnost f/2.0 s duálním LED bleskem, přední 5 Mpix s přisvětlovací diodou
 • podpora všech českých pásem LTE, Micro SD, Bluetooth 4.0
 • čtečka otisků prstů, infraport
 • systém Android 5.1 s nadstav­bou LEAGOO OS 1.2
 • váha 243 g

Podrobnější popis najdete v příslušných sekcí níže.

Výkon

Jak vyplynulo z předchozí části, telefon Leagoo Shark 1 si člověk nekupuje z důvodu, že se chce blýsknout skvostný designem (či „profláklou“ značkou). To samé platí i o této části, nicméně buďte trpěliví a dostanete minimálně tři důvody ke koupi. Výkon v benchmarku Antutu v6.1.4, 30175 bodů, plně odpovídá použitému procesoru. Není to žádný trhač asfaltu, ale práce s dokumenty, čtení pdf/epub dokumentů, internetový prohlížeč a méně náročné hry nedělají telefonu žádný problém. Zcela luxusní je hodnota paměti RAM 3 GB, což napomáhá hladšímu chodu i při použití vícero aplikací. Vnitřní úložiště 16 GB by snad mělo stačit průměrnému uživateli pro běžné aplikace. Suma sumárum, telefon dobře poslouží hlavně pro práci, kdy je nutné mít rozjetých více aplikací současně a levou zadní zvládne videa na krásném šesti palcovém displeji.

Displej

Displej by rozhodně mohl být prvním důvodem ke koupi tohoto přístroje. Šesti palcový LCD IPS displej od společnosti LG má rozlišení 1080 x 1920px a je kryt sklem Gorilla Glass 3. Přístroj z Coolicool.com přijel již s nalepenou obyčejnou krycí fólií. Díky technologii IPS vykazuje displej dobré pozorovací úhly. Velikost šest palců je, dle mého subjektivního názoru, ideál pro práci s dokumenty, „datlování“ dat, pouštění videí atd. Prosím no flame diskuzi, vím, že pro mnohé uživatele je i pět palců moc. Vše se zřejmě odvíjí od toho, jak telefon používáme. Já často telefon používám pro práci s pdf/epub dokumenty, kdy si podtrháváním a přidanými komentáři připravuji pro různá sezení. Mnohdy si zapisuji poznámky z různých přednášek, které pak zpětně potřebuji dohledat. Proto zapisuji i s českou diakritikou a proto jsem rád, že na větším displeji mohu zapnout řadu kláves s českými znaky (app Perfect Keyboard). Vše ale potřebuji mít k dispozici i v terénu, proto oceňuji, že mi na toto stačí phablet, který se stále vejde do kapsy u saka i riflí. Prostě šest palců je můj univerzální ideál, kdy mi k životu stačí notebook a phablet (ó, jak jsem skromný) a necítím potřebu užívat a nabíjet a synchronizovat více zařízení. Jenom podotknu, že když se prodírám houštím při geocachingu, phablet je samozřejmě strčený v ledvince či kapse a přibližující vzdálenost ke kešce mi telefon zasílá na hodinky Pebble (app c:geo s pluginem).

Barevné podání displeje ve standardním nastavení lehounce ujíždí k modré, ale všiml jsem si toho až když jsem displej porovnal se Super AMOLED displejem od Samsungu (displej lze do určité míry přenastavit – viz další kapitola). Pozorovací úhly jsou dokonalé. Nutno také podotknout, že rozsah jasu je ucházející, pokud jde o největší hodnotu pro venkovní použití. I na sluníčku lze s mobilem obstojně fungovat. Nicméně v absolutní tmě displej i na nejnižší hodnotu vyzařuje zbytečně moc a není to příjemné pro oči, alespoň pro moje.

Na fotografiích srovnání Samsung Note 3 (vlevo) a recenzovaný Leagoo Shark 1 (vpravo).

Leagoo Shark 1

Leagoo Shark 1S mým sklonem k perfekcionismu musím zmínit, že digitizér není úplně dokonalý. Možná je viníkem nekvalitní fólie. Možná si jenom musím zvyknout na lehce silnější doteky než u Samsungu. Takže, není to nic strašného, čeho by se měl uživatel bát (dejme tomu jedno písmenko ve větě musíte poopravit z důvodu špatné reakce), ale pro mě je to krůček zpět z komfortu staršího (a taky dražšího) přístroje Samsung Note 3. Co naopak musím pochválit, je téměř bezchybné probouzení přístroje dvojklikem na obrazovku – oproti Huawei Mediapad X1 je to o úroveň lepší odezva (i zde ale nemohu napsat, že jde o 100% funkcionalitu).

Systém

Přístroj dorazil s operačním systémem Android ve verzi 5.1 s vlastní nadstavbou od Leagoo OS 1.2. (popisovaný build z 18.3.2016). Nadstavba nabízí vlastní Luncher3, který pouze změní ikony, zmizí skok do seznamu aplikací, neb všechny aplikace mají zástupce na ploše a přidá dvě widgetové plochy pro přehrávání hudby a pro rychlé pořizování a prohlížení fotografií. Luncher jsem okamžitě nahradil mým oblíbeným Nova luncherem.

Leagoo Shark 1

Po prvním stažení notifikační lišty se objeví tři malé ikony pro rychlý skok do správce notifikací, skok do nastavení a informace o uživateli. Zde bych ocenil maximálně klasický skok do nastavení, a to pomocí větší ikony, ale jde o detail. Dále se objeví 4 piktogramy, které se rozšíří na 12, když stáhneme lištu ještě jednou. Celou plochu lze samozřejmě customizovat k obrazu svému. Nad samotnými notifikacemi je umístěn posuvník pro změnu jasu displeje.

Leagoo některé funkce poupravil, z některých jsem byl nadšen, z některých moc ne.

 • Ovládání hlasitosti

Z jiných telefonů jsem byl zvyklý po zmáčknutí hlasitosti měnit hlasitost právě probíhající aktivity (tlf. hovor, média apod) s možností změnit pro aktivní profil i zbývající hodnoty. U Leagoo Shark 1 jsem takovou možnost nenašel. Ovládáním hlasitosti změníte maximálně zvuk probíhající aktivity či celý profil (obecný, tichý , vibrace apod.). V nastavení pak máte moře možností, kdy vás může telefon vyrušit a kdy ne (tlf. hovory, konkrétní dny a čas, uzamknutí).

 • Displej

MiraVision je technologie, kdy si uživatelsky můžete nastavit kontrast/sytost/jas/ostrost a teplotu barev. Zkoušel jsem různé kombinace, není to špatné, ale Super AMOLED z toho neuděláte. Ještě dodám, že v nastavení/usnadnění/displeje lze najít experimentální funkci korekce barev. Takže na vyblbnutí tam je možností dost.

 • Navigation Bar

Z důvodu chybějících senzorových tlačítek je spodní pruh „obětován“ pro navigační bar. V nastavení si pak lze nastavit pořadí tlačítka zpět, home, nastavení (nemusíte se tak přizpůsobovat telefonu, pokud jste zvyklí na jiné pořadí z jiných značek). Přidat si také můžete funkci pro stažení notifikační lišty (dobré pro ovládání telefonu jednou rukou). V navigační liště je vždy k dispozici ikona pro skrytí celé lišty. Opětovně ji lze vyvolat slide gestem přes dolní hranu displeje.

 • Uložiště

Z vnitřní paměti o velikosti 16 GB zbude pro vaše aplikace 12,23 GB.

 • Nastavení pro ovládání telefonu jednou rukou

V nastavení systému lze zapnout one-hand-operate – při volání jsou funkce na jedné straně.

Assistive Touch – napříč systémem je stále k dispozici (na libovolném místě) softwarové tlačítko, připravené pro váš palec – v kruhové nabídce pak můžete vyvolat v plovoucím okně(!) přehrávač muziky, odskok na plochu apod.

Leagoo Shark 1

Také si lze vyvolat v malém plovoucím okně plochu pro gesto, ke kterému přiřadíte vyvolání libovolné aplikace.

Leagoo Shark 1

 • Inteligentní probuzení

Mimo již zmíněnou funkci dvojkliku pro probuzení přístroje, lze nastavit i konkrétní gesto pro nastartování kalendáře, fotoaparátu, záznamníku apod. To se samozřejmě může hodit, když máte telefon nízko u pasu a chcete tasit například záznamník či spoušť fotoaparátu.

 • Smart Gesture

„Mávačka“ rukou nad senzorem pro přeskakování písniček či fotografií v galerii (co jsem odpozoroval, funguje pouze s nativními aplikacemi).

 • Smart Motion

Telefon motion: „Mávačka“ s celým telefonem. Lze tak automaticky vzít hovor, když si dáte telefon k uchu (vaše ucho nemusíte dopředu naskenovat).

System motion: tato volba ukrývá například možnost dvojitým poklepáním na tlačítko home zhasnout obrazovku (nicméně, když tuto akci vykonáte na ploše s Nova luncherem, objevíte po opětovném probuzení nastavení tohoto luncheru – proto dál tuto funkci řeším pomocí app. All in one Gestures).

 • LED Notification Light

Toto nastavení vám umožní přiřadit jednu ze tří barev (RGB) k pěti stavům telefonu.

 • Čtečka otisků prstů

Ta samozřejmě funguje i při zhasnutém displeji. Čtečka na zádech? Mno, nejsem příznivcem tohoto řešení a o to hůře, když se odemknutí přístroje 1 ze 3 pokusů nepovedlo. Trošku lépe se dařilo, když se prstem trochu více zatlačilo, ale opravdu to, dle očekávání, pro mě není způsob, jak se dobývat k zabezpečenému telefonu. Samozřejmě současně lze telefon probudit i jiným způsobem zabezpečení, který si nastavíte.

Leagoo Shark 1

 • Smart Lock

To jsem byl více nadšen z funkce Smart Lock, kterou lze dohledat v nastavení/zabezpečení. To, co jsem doteď složitě řešil přes Tasker (s rootem a doinstalovaným pluginem), jde snadno s Leagoo. Telefonu lze přidat například Bluetooth náramek za 10$. Ten, když bude v blízkosti telefonu (tedy na vaší ruce, přičemž v druhé budete mít telefon), nebude vás telefon obtěžovat pinem, gestem apod. A světe div se, ono to i fungovalo na 100% (vyzkoušeno s Pebble Steel). Přidat lze jakékoli BT zařízení, místo, přiřadit hlas – což si myslím je trošku uhozené, škoda jen, že nelze pro tuto funkci přiřadit WiFi síť. I tak je vidět, že v Leagoo se dokázalo sejít pár chytrých hlav a podařilo se jim úspěšně něco vymyslet (nebo „obšlehnout“ od druhých) ke spokojenosti uživatele.

Android 5.1 uchopený společností Leagoo v tomto telefonu se opravdu povedl. Přístroj je svižný, nikdy se nestalo, že by telefon zamrzl či zrestartoval. Vlastní dodělávky ala Leagoo jsou pouze volitelným vylepšením. Kdo chce, může si pohrát s barvičkama, gesty apod. A přidanou hodnotou je určitě plně funkční Smart Lock – to je opravdu smart.

Baterie a výdrž

Druhý důvod ke koupi je zde. Baterie s kapacitou 6300 mAh nenajdeme ani u některých 8″ palcových tabletů.

Tři dny pracovního nasazení s 6 hodinovým SoT (Screen on Time), dal telefon na první pokus. A to si baterie ještě trochu sedne (na začátku se ve dvou případech telefon vypnul při 10% stavu baterie, ve třetím případě se to již nestalo). Co mě mile překvapilo, byl 1% úbytek baterie přes noc. A pokud se chcete dostat na 0%, lze na noc naplánovat automatické vypnutí a zapnutí přístroje. V takovém případě, ale ráno musíte zadat PIN k SIM kartě. Co je méně milé je to, že moje auto nedokáže z USB udržet kapacitu baterie při zapnutých datech, GPS a displeji. Takovou situaci mám i se Samsungem Note 3. Paradoxně jediný 7″ Huawei Mediapad X1 toto dokázal – nechápu tedy jak, když má z těchto tří přístrojů největší displej. Nicméně stále zůstává ten fakt, že tento přístroj je opravdový maratonec, a to i s 6″ displejem. Stejné nadšení zůstává i při nabíjení. Mohu potvrdit informace z marketingových materiálů. Za půl hodiny měl přístroj zpátky téměř třetinu kapacity baterie a za dvě a půl hodiny už přístroj volá „úúúúž jsem nabitééééj“ (tuto funkci nelze vypnout).

Ano, telefon má obří baterii, ale nutno dodat, že díky tomu váží čtvrt kila. Osobně bych i čtvrtinu baterie obětoval, kdyby se hmotnost dostala pod 200 gramů. Ale to už jsou opět osobní preference každého z nás.

Konektivita

Třetím důvodem ke koupi může být podpora všech pásem (1/3/7/8/20) českého LTE. Pokud máte to štěstí a bydlíte v Kotěhulkách jako já, nemusíte se ničeho bát a frčíte s 4G jako namydlený blesk. Tímto se dostává tento telefon do hledáčku těch, kteří právě z tohoto důvodu odmítali čínské telefony. Samotné volání probíhalo v pohodě, na straně volajícího i volaného nebyl žádný problém se zvukem, a to i přesto, že telefon nemá sekundární mikrofon pro odfiltrování ruchu.

Co mě trochu nemile zarazilo, byla delší odezva při rozsvícení displeje, když se telefon oddálil od ucha (při a po tlf. hovoru). A co zamrzí, je školácká chyba v aplikaci kontakty. Zde se mi nezobrazily všechny kontakty. Stačilo nainstalovat jinou aplikaci a bylo po problému, ale řekněme třetina uživatelů nemusí vůbec tušit, že kontakty jsou samostatná aplikace, kterou lze nahradit z Google Play. Pevně doufám, že při dalším update tato chyba bude odstraněna, ale je k podivu, že něco takového může projít ven k zákazníkovi. O to větší škoda, že to je jediná vážnější chybka (pardon za toto zvláštní sousloví, rád vysvětlím: „vážnější“ – protože jde o základní funkci telefonu, „chybka“ – protože jde do 20 vteřin vyřešit), kterou jsem objevil.

GPS je rychlé, a to i bez datového připojení. První (bez A-GPS) fix za 7 vteřin. Nevím, jestli nemám vadný kus, ale kam se na tuto hodnotu hrabe Samsung Note 3 s Qualcommem. Přesnost už trochu pokulhává, a to téměř vždy směrem doleva (odchylka cca 5 metrů). Pro navigaci do auta ale postačí a při geocachingu si užijete delší zábavu :o)

Bluetooth se po chvilce připojil se vším všudy k HF mého 4 roky starého auta a bez problému fungoval se smartwatch Pebble Steel.

Fotoaparát

Fotoaparát, nic moc. Tedy spíše nic než moc. Výrobce nám nechce prozradit konkrétní použitý snímač od Sony, pouze se prsí clonou f/2.0, což by mohlo znamenat lepší fotografie s horšími světelnými podmínkami. Žel, není tomu tak. Na vině zřejmě nebude nativní aplikace pro pořizování fotografií, v případě nahrazení za aplikaci Fotoaparát Z byly výsledky podobné. Ostření je žalostně pomalé. Expozice někdy skáče z extrému do extrému. A čím je větší tma, znatelně přibývá na fotografii těžko popsatelných vzorů. Tomu se ani nedá říkat šum, neb to bychom „šum“ těžce pomluvili.

Co ale mohu opět pochválit je samotná aplikace, opravdu Leagoo po softwarové stránce boduje. Aplikace má velmi užitečný režim PRO, kdy lze vskutku jednoduše měnit základní veličiny jako EV, ISO, nastavení bílé. Takže resumé, nechat aplikaci a vyměnit snímač. Telefon jinak zvládne salvu 40 fotografií za sebou.

Videozáznam můžete posoudit sami. A mohu vás ubezpečit, že i když byl záznam pořízen na nejdelším schodišti v ČR (dálnice D1 v úseku Vysočina), auta jela plynule a ne skokově, jako v podání tohoto telefonu.

Ale věřím, že čtenáři portálu Gizchina.cz jsou natolik erudovaní, že nechtějí od snímače v telefonu zázraky (viz náš seriál o fotografii ve smartphonech). Proto jenom dodám, že když je dostatek světla a raději vyfotíte více fotografií, lze se dobrat k docela obstojným výsledkům.

Zvuk

Reproduktor hraje obstojně bez výrazných basů, zato dostatečně nahlas. Zvuk je sytý, ale taký zabalený. Výšky zatrylkovaly až při zapnutí nastavení BesAudEnh, ale k dokonalosti musí ujít ještě kus cesty. Ale takové DnB vás se špunty slušně rozdovádí. Co mě ale vyloženě vadilo, byla (stejně jako u jasu obrazovky) stále vysoká hodnota minimální hlasitosti. Při použití sluchátek, jako handsfree, člověk vylítne z kůže, když se ozve velmi hlasitý vyzváněcí tón. Při pouštění hudby to lze trochu řešit ekvalizérem, u řvoucího vyzváněcího tónu máte smůlu.

Sluchátka lze samozřejmě použít jako handsfree a mají jedno tlačítko, s funkcí

 • dlouhé zmáčknutí start Ok, Google
 • v přehrávači 1 zmáčknutí play/pausa
 • 2x zmáčknutí skladba zpět
 • 3x zmáčknutí skladba dopředu

při volání

 • 1 zmáčknutí zapnutí/vypnutí mikrofonu
 • dlouhé zmáčknutí položení hovoru

Konkurence

Pokud zůstaneme na čínském trhu, můžeme mezi 6″ phablety najít buď vynikající, ale daleko dražší Huawei Mate či Oppo R7 Plus, či postarší a daleko slabší (výkonově i výdrží) modely od Lenova. A ani Asus Zenfone 6 by mě se svými rámečky a cenou nepřesvědčil o koupi. Jedině si počkat na trochu větší novinku Xiaomi Mi Max.

Na domácím trhu postarší Lenovo Vibe Z2 Pro měl, myslím, problém s odlepujícím se displejem, Alcatel PIXI 4 se nemůže rovnat Leagoo ani po kotníky, to samé lze říci o GoClever Quantum 600. Nic moc nevím o dražším Sony Xperia C5 Ultra a otazník by visel nad výběhem LG G Flex.

Závěr

Leagoo Shark 1 je v porovnání s konkurencí nadprůměrný telefon. Není dokonalý, ale ke koupi může lákat dobrou cenou, kvalitním šestipalcovým displejem krytým Gorilla Glass 3. Ohromnou výdrží baterie. Designově sice neoslní, ale úzké rámečky telefonu rozhodně sluší a telefon není na takové rozměry displeje zas takové pádlo. Obdivuhodná je tloušťka pouhých 8,5 mm a přitom se povedlo do útrob vměstnat 6300 mAh baterii. A co je velmi příjemné, je odladěný svižný systém, umožňující s telefonem pracovat (čtečka, Evernote, kalendář) s dobrými featurami navíc (například fce. smart lock). Bonusem dostáváme čtečku otisků prstů a infra port.

Co zamrzí je chybka v aplikaci kontaktů (lze pořešit jinou aplikací). Sem tam narazíme na neúplný překlad z angličtiny. Fotoaparát lze použít, ale nečekejme zázraky, na fotoaparát v telefonu jde o slabší podprůměr. A diskutabilní je váha celého přístroje, čtvrt kila není pro pápěrky, je to ale daň za již zmíněnou enormní výdrž (i když již zmíněný 6,44″ Xiaomi Mi Max to vyladil s téměř 5000 mAh baterií na 203g – ideál).

Za umožnění recenze tohoto přístroje patří dík společnosti Coolicool.com, kde si lze telefon objednat.