Pokud jsme v loňském roce pouze spekulovali o tom, že by se snad někdy možná mohli i čínští výrobci vrhnout na produkci VR zařízení, tak v roce letošním se to zdá být realitou a nejen tou virtuální.

Velké čínské firmy začínají vysílat první signály, že VR je pro ně zajímavým odvětvím a pro poměrně nasycený čínský trh také vhodným artiklem pro rozšíření portfólií a nalákání nových zákazníků. A samozřejmě, je to v současné době dosti trendy záležitost, že. Drobnou vadou na kráse by mohl být nedostatek zkušeností v tomto oboru, nedostatek technické podpory a také poněkud nízká orientace v rámci technických VR norem. V důsledku toho mohou a vznikají v Číně jakási pseudo VR zařízení, která nejsou s to poskytnout uživatelům očekávaný prostorový zážitek.

Společnost Cubot by však ráda nabídla svým fanouškům to pravé VR potěšení. Chtějí se na oblast virtuální reality plně zaměřit a vytvořit svůj vlastní VR ekosystém. Dost možná to souvisí i s tím, že oficiální čínská organizace „China virtual reality Industry Alliance“ zavedla s platností od 9. dubna/apríla systém oficiálních VR standardů a hodlá podporovat rozvoj tohoto odvětví. Je tedy poměrně pravděpodobné, že se v budoucnu budeme potkávat s produkty společnosti Cubot a nebudou to jen chytré telefony, ale také zařízení, související s VR. Tímto směrem se budou patrně ubírat i další čínští producenti spotřební elektroniky, protože v tomto ohledu je tamní trh opravdu polem neoraným.