Společnost QiKU, prezentující se nově pod obchodním názvem 360, představila tak trochu ve stínu Xiaomi Mi Max svou novinku, chytrý telefon 360 N4. Ačkoli již nemůžeme mluvit o nováčkovi na trhu, tak tato ambiciózně se tvářící společnost je v našich končinách poměrně velká neznámá. Qiku v minulé sezóně na trh vrhlo pár přístrojů, jenže s největší pravděpodobností ztroskotalo na cenové politice, díky nadhodnoceným cenovkám za tyto přístroje.

Vypadá to, že společnost si vzala ponaučení a svou novinku obdarovala nevídanou cenovkou, a to s ohledem na hardwarovou výbavu. Qiku si jednoduše vzalo mustr od Xiaomi nebo LeEco a svůj přístroj nacenilo na neuvěřitelných 899 juanů v základu (138 dolarů).

Proč neuvěřitelných? Tak především proto, že uvnitř nalezneme deseti jádrový procesor od Mediatek, Helio X20, s taktem 2,3 GHz, tomu navíc pomáhá operační paměť s kapacitou 4 GB RAM a interní paměť s 32 GB prostoru, kterou dále můžete rozšířit díky přítomnému hybridnímu dual slotu, podporujícímu microSD karty do kapacity až 128 GB.

Ač se jedná o tzv. „plasťák“, tak především přední panel zaujme svou konstrukcí. Zaoblené sklo na všech hranách, skoro bez rámečkový displej, to jsou hlavní trumfy vzhledu přístroje. Navíc v tzv. panda kombinaci (černá – bílá) je telefon k sežrání.

Zpět ke konfiguraci. Přední panel o velikosti 5,5 palce disponuje FullHD rozlišením (1080p). Vzadu naleznete 13 megapixelový hlavní fotoaparát Sony IMX258 s clonovým číslem f/2.0 a rychlým zaostřováním PDAF. Vpředu pak producent umístil 5 megapixelovou selfie kamerku se světelností f/2.0. Na zadní straně nalezneme také skener otisků prstů, který se chlubí reakcí do 0,4s po přiložení prstu.

Uvnitř telefonu se skrývá baterie o kapacitě 3000 mAh, podporující rychlé nabíjení, kdy dle výrobce dojde k plnému nabití za 1,5 hodiny. Telefon sice nepatří mezi nějaké ty tenké žiletky, ale svými mírami ani hmotností nijak nepohoršuje, 149,09 x 75,79 x 8,3 mm a 140 gramů.

Pro nákupu chtivé našince se může jevit asi jako největší kámen úrazu softwarová stránka přístroje. Přístroj je totiž vybaven vlastní nadstavbou Android 6.0, nazvanou 360 OS. Ta dle mých informací disponuje pouze čínskou a anglickou mutací a nevím, že by se připravovala v současné době nějaká alternativa v dalších jazykových mutacích.

Přístroj disponuje, jak už bylo naznačeno, duálním slotem s jedním hybridem, takže je na vás jestli využijete oba pro SIM karty nebo v kombinaci jedna SIM a jedna paměťová microSD karta.

Telefon samozřejmě podporuje konektivitu v podobě GSM, 3G a 4G. U 4G bohužel nemáme dostatečně průkazné informace, o která pásma půjde. Díky tomu, že se jedná o plastovou konstrukci, můžeme se těšit i na několik různobarevných variací, jako je bílá, červená, žlutá.

Prodej začíná 13. května/mája, jako předprodej, kdy se do daného termínu můžete zaregistrovat. Mluvíme však o Číně. Jak už bylo výše zmíněno, na trh se dostane za cenu 899 juanů v základu a také rozšířenější verzi za cenu 999  juanů, asi 154 dolarů. Rozdíl by měl být v podpoře mobilních sítí.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.