Jedním z největších výrobců chytrých náramků je společnost Xiaomi, které se podařilo náramkem Mi Band zaskočit konkurenci. Fitness náramek podobných kvalit bylo až doposud nemožné sehnat. Honor Band A1 se to ale pokusí změnit.

Chytrý náramek Honor Band A1 bude k dispozici v osmi barevných variantách a dvou provedeních. Ke koupi bude levnější model s gumovým páskem a nebo elegantnější, ale dražší model s koženým páskem. Musím říct, že design se Honoru opravdu povedl a náramek na první pohled nevypadá jako chytrý. Honor slibuje vysokou míru rozpoznání aktivity (spánek, chůze, běh, jízda na kole) i vysokou přesnost měření těchto hodnot. To, že to Honor (Huawei) umí a neplácá jen tak do větru mohu potvrdit. Když jsem testoval náramek Huawei TalkBand B2 nevěřil jsem vlastním očím, jak jsou data všech aktivit přesná. Specialitou je i senzor UV záření, který doporučí vhodnou ochranu před slunečními paprsky.

Honor Band A1 upozorní i na příchozí hovory či SMS vibracemi a blikáním LED diody. V náramku, vážícím pouhých 20 gramů, je umístěna 70 mAh baterie s udávanou výdrží až 28 dnů. Spárování se smartphonem se děje prostřednictvím Bluetooth 4.2. Norma odolnosti je IP57, tedy až 30 minut do hloubky jednoho metru.

Čínské ceny jsou nastaveny na 99¥ (15$) za gumovou verzi a 199¥ (30$) za model s koženým páskem.