Společnost Huawei Technologies se v roce 2015 umístila v čele žebříčku mezinárodních patentových žádostí dle Světové organizace duševního vlastnictví (WIPO). Huawei v roce 2015 požádal o 3898 patentů, což je o 456 více než v roce předešlém, a co do počtu předstihl například Qualcomm, Samsung, Sony nebo HP. Společnost se umístila na 1. příčce v podaných patentových žádostech dle WIPO již dva roky po sobě.

WIPO sleduje patentové žádosti, podané na základě dohody Patent Cooperation Treaty (PCT), která chrání patenty v rámci 148 zemí světa. Počet patentových žádostí na základě dohody PCT za rok 2015 meziročně vzrostl o 1,7 % na 218 000, díky čemuž bylo dosaženo nového ročního maxima.

WIPO_Pocet-patentovych-zadosti-v-roce-2015

Kromě nejvíce podaných patentových žádostí dle WIPO, se společnost Huawei v měsíci březnu/marci posunula na čtvrté místo v pořadí mezi společnostmi, podávajícími patentové žádosti skrze Evropskou patentovou kancelář (European Patent Office – EPO). V roce 2015 podala společnost skrze EPO 1953 patentových žádostí. Druhým rokem v řadě se pak Huawei umístila na prvním místě v počtu patentových žádostí v sektoru digitální komunikace s 1197 žádostmi v tomto odvětví.

Huawei jde v rámci inovací rovněž cestou navazování strategických partnerství s předními světovými značkami. Důkazem je například kooperace s německou společností Leica na vývoji duálního fotoaparátu nové vlajkové lodi Huawei P9, která je v současnosti inovativním vrcholem Huawei v oblasti smartphonů. V případě P9 spolupracovaly společnosti Huawei a Leica na celé řadě aspektů – designu optických prvků, vyladění výsledné kvality snímků, vývoji algoritmů pro procesování obrazu, optimalizaci mechanické konstrukce modulu fotoaparátu až po grafiku uživatelského rozhraní fotoaplikace. Díky tomu Huawei P9 splňuje nejvyšší standardy kvality společnosti Leica. Kromě fotoaparátu se inovace odrazily na smartphonu P9 například v nejnovějším čipsetu Kirin 955 nebo v systému tří antén pro lepší příjem signálu.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.