Další z již nespočetných konferencí Xiaomi v tomto roce se na nás valí. 10. května/mája se můžeme těšit na novinkový phablet Xiaomi MAX s dalšími avizovanými gadgety. Dnes se opět podíváme na Xiaomi MAX, který nedávno prošel certifikací čínského úřadu TENAA. Tím nám umožnil si některá fakta potvrdit či vyvrátit.

Je zajímavé, že Xiaomi se rozhodlo nastolit trend zvětšování, a to v době, kdy většina velkých společností se naopak snaží otočit kormidlo o 180° a velikosti přístrojů se spíše snaží zmenšovat na úroveň 5 palců. Xiaomi však přichází s největším přístrojem ve své historii, phabletem o velikosti 6,44 palce. Pravda je, že největší konkurenti na trhu jako je Huawei nebo LeEco takovým pádlem již disponují.

Pokud jste však patřili mezi ty fanoušky, kteří očekávali high-endové zařízení na úrovni Xiaomi Mi5 nebo nástupce Mi Note, budete asi zklamáni. Podle všeho půjde spíše o jakousi z dalších variant Xiaomi RedMi Note 3 (Max).

Snímky, uveřejněné Tenaa úřadem potvrzují fakt, že logo MI opravdu zmizí z předního panelu. Jeden z rozeznávacích prvků tedy nepochopitelně mizí a přístroj tím tak trochu posouvá do designové šedi většiny současných přístrojů. Přední panel se též nedočká fyzického „home“ tlačítka se snímačem otisků prstů. Ten po vzoru řady RedMi nalezneme vzadu.

Konstrukce opět kopíruje tu, na kterou jsme zvyklí z RedMi, tedy přední skleněný panel zasazen do kovové skořepiny. Vpředu tak najdeme klasická dotyková tlačítka v bílém provedení, displej o velikosti 6,44 palce s rozlišením FullHD (1080p) a symetricky uspořádanou kombinaci senzorů, sluchátka a selfie kamery. Přístroj by měl být poháněn procesorem Snapdragon 650, což přístroj řadí někam do střední třídy.

Že půjde o dual-SIM asi není již překvapením. Nevíme však, jestli jeden ze slotů bude hybridní, tedy s možností použití paměťové karty. Na zadní straně nalezneme v horním rohu fotoaparát s 16 Mpx a vpředu selfie kamerku s 5 Mpx rozlišením. Xiaomi MAX přijde se softwarovým vybavením v podobě MIUI 8 se základy na Android 6.0.1 Marshmallow.

Z v úvodu zveřejněného snímku, který je součástí níže uvedeného příspěvku na sociálním účtu Weibo, a to přímo šéfem společnosti, Lei Junem, se můžeme těšit na elegantní tenké tělo, ve kterém se skrývá velká baterie s kapacitou 4500 mAh.

xiaomi Max lei jun

Cena nebyla doposud oficiálně zveřejněna, ale spekuluje se o nějakých 1299 juanech (200 dolarů), tedy opět velmi agresivní cenovka v podání Xiaomi. Jen dodám, že se bavíme o čínském tržním prostředí. Tak co, líbí se vám nový chytrý telefon od Xiaomi?

Galerie snímků z připravované reklamy na Xiaomi Max:

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.