Značka telefonů Honor oznámila, že od 1. května/mája trvale sníží v České republice cenu u dvou svých modelů. Konkrétně se jedná o Honor 7 a Honor 6.

Honor 7  má zadní kryt vyrobený z odolného kovu s tenkou keramickou vrstvou. Jeho displej má úhlopříčku 5,2 palce a lze jej pohodlně ovládat jednou rukou. Pohání jej osmi jádrový procesor HiSillicon Kirin 935, výkon posiluje 3 GB operační paměť, vnitřní paměť je 16 GB. Baterie s kapacitou 3100 mAh nabízí dlouhou výdrž na jedno nabití a funkci pro ultra rychlé nabíjení. Smartphone plně podporuje všechna lokální LTE pásma.

Hlavní fotoaparát s rozlišením 20 MPix se světelností f/2.0 umožňuje pořizování ostrých snímků i za špatných světelných podmínek. Přední širokoúhlý 8 MPix fotoaparát se světelností f/2.4 doplňuje zabudovaná osvětlovací dioda. Bezrámečková čtečka otisků prstů zajišťuje velmi rychlé ověření uživatele a následné probuzení telefonu.

Honor 6 byl vůbec prvním telefonem, který značka uvedla na český trh. Nabízí nadprůměrnou životnost baterie s kapacitou 3 100 mAh. Pěti palcový displej s rozlišením FullHD a s ultratenkou dotykovou vrstvou je chráněný proti uplývání otisků prstů a vybavený krycím sklíčkem Gorilla Glass 3. generace proti mechanickému poškození. O výkon se postará osmi jádrový procesor HiSilicon Kirin 920 ve spojení s 3 GB operační paměti. Interní paměť má pak kapacitu 16 GB. Honor 6 má dva fotoaparáty, hlavní 13 MPix a 5 MPix přední s podporou panoramatických selfie.

V České republice je možné tyto telefony s trvale nižší cenou sehnat od 1. května/mája, a to u všech obchodních partnerů bez výjimky. Nová cena Honoru 7 je 8 990 Kč. Akce se týká smartphonu ve stříbrném a šedém provedení. Honor 6 je nově k dostání za 6 499 Kč.