V on-line obchodě Xiaomi se nečekaně objevil nový produkt, cílící především na „zodpovědné“ rodiče. Náramkové hodinky pro děti s monitoringem pozice, Xiaomi Mi Bunny, jsou tak prvním produktem svého druhu od společnosti Xiaomi, zasahující do segmentu trhu, zabývajícím se kontrolou a monitoringem dětí.

Náramkové hodinky přinášejí mnoho užitečných vlastností nejen pro naše děti, ale především pro nás, starostlivé rodiče. Umožňují monitoring pozice a pohybu, díky zabudovanému GPS trackingu. Přesnost navíc umocní zabudovaný Wi-Fi modul a speciální SIM karta. Ta je však dostupná pouze v Číně, což dost eliminuje rozšíření produktu na další trhy.

Na hodinkách dále najdeme SOS tlačítko, které díky výše vyjmenované technologii vyšle výstražný signál na chytré telefony rodičů, případně příbuzných. S hodinkami může být spárováno až dvanáct přístrojů. Po vyslání signálu dorazí zpráva příjemci do 7 sekund a aplikace sledovaný objekt (dítě) lokalizuje a navrhne co možná nejrychlejší trasu k němu. Hodinky navíc umožňují přijmutí hovoru. Komunikace mezi hodinkami a dalším zařízením je pro bezpečnost trojnásobně zašifrována.

Xiaomi MI Bunny SOS

Hodinky neustále vysílají GPS signál s přesnou polohou dítěte a tím umožňují rodičům mít přehled o své ratolesti. Nastavit tak lze striktně předpokládanou trasu dítěte a při jakémkoli odchýlení z trasy dostane rodič okamžité upozornění. Na přesnost polohy dohlíží až 5 možných zdrojů signálu – GPS, Glonass, Wi-Fi, gravitační senzor a GSM signál (900/1800 MHz).

xiaomi mi bunny 4

Hodinky jsou vyrobeny z potravinářského silikonu, certifikovaného US FDA proti všem možným alergickým reakcím. Navíc jsou konstruovány s ohledem na co nejnižší hladinu vyzařujícího signálu. Na displeji se navíc zobrazují různé obrazce, pomocí panelu složeného z bodů v matici. Výrobce udává výdrž po 6 dnů na jedno nabití díky zabudované 300 mAh baterie uvnitř hodinek.

Xiaomi Mi Bunny

Cena těchto hodinek je stanovena na 299 juanů (46 dolarů) navíc s přeplaceným kreditem 10 juanů. Minuta volání nebo přenosu dat o velikosti 0,1 MB přijde na neskutečných 0,1 juanů. O plné funkčnosti na našich sítích spíše pochybuji, díky speciální vestavěné SIMce.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.