Jen pár dní zbývá do představení smartphonu, chcete-li phabletu, Xiaomi Max s obří úhlopříčkou 6,4 palce. Tento smartphone má být představen již 10. května/mája a jak je zvykem, nepodařilo se utajit specifikace.

Xiaomi Max byl otestován v benchmarku a tak se podíváme jaké bude jeho složení. Podle prvotních informací to vypadalo jen na 2 GB RAM, což považuji za nezbytné minimum. Švihák od Xiaomi by ale s touto hodnotou moc velkou parádu neudělal. Další benchmark již naštěstí ukázal 3 GB operační paměti. Možná se tedy dočkáme dvou verzí. ROM je pak 16 GB a tak bude nezbytný slot na paměťovou kartu. Snad na něj v Xiaomi nezapomenou. Srdcem má být šesti jádrový procesor Snapdragon 650. Již zmíněný 6,4 palcový displej bude mít 1920 x 1080 pixelů. Dvojice fotoaparátů má mít rozlišení 16 a 5 MPx. Kapacita baterie se v testu neobjevila, ale poslední spekulace mluví o akumulátoru s kapacitou 4500 mAh, což by mohlo postačit i na dva dny provozu.

Podle fotografií, jež kolují po internetu a na nichž je údajně ochranný obal pro Xiaomi Max, se dočkáme i čtečky otisků prstů na zadní straně a snad i infraportu, sloužícímu pro ovládání spotřebičů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.