Vzpomenete si ještě na říjen/október loňského roku, kdy byl oficiálně představen Bluboo Xtouch, o kterém tenkrát společnost Bluboo tvrdila, že je to jejich vlajková loď pro rok 2015? Pokud ano, pak vězte, že se tento telefon stále prodává za cenu, která je poměrně příznivá.

Pravda je sice ta, že jej nelze srovnávat s letošními top modely, ale za ty prachy pořád může obstát v rámci dobrého poměru cena/výkon. Před půl rokem dělal docela parádu některými svými specifikacemi, jako byl například 5 palcový IPS, OGS displej od JDI s FullHD rozlišením a 2.5D Gorilla Glass 3. Procesorem byl a stále zůstává osmi jádrový 64bit LTE chipset MT6753 se 3 GB LPDDR 3 RAM a 32 GB eMMC 5.0 ROM.

bluboo xtouch

Hlavní zadní fotoaparát má rozlišení 13 MPix se snímačem SONY IMX214, OIS a clonou f/2.0, přední selfie kamerka má hezkých 5 MPix. Také kapacita baterie má solidních 3050 mAh. Nechybí ani snímač otisků prstů a OS Android 5.1.

Cena Bluboo Xtouch se před půl rokem pohybovala kolem 179,99 dolarů a dnes se dá pořídit za zhruba 139,99 dolarů, což by už mohlo stát za zvážení. Tato cena se však u jednotlivých prodejců liší a někteří jej stále prodávají za cenu stejnou jako loni.