Dalším modelem letošní Huawei P9 rodiny, jenž se nám odhalil, je smartphone Huawei P9 Lite. Díky certifikačnímu úřadu TENAA máme možnost nahlédnout pod pokličku tohoto odlehčeného modelu.

Jak již předchozí spekulace naznačovaly, tak Huawei P9 Lite nebude mít duální fotoaparát certifikovaný společností Leica, ale vsadí na jeden 13 MPx snímač. Pro selfie je pak určen 8 MPx fotoaparát. Displej bude mít úhlopříčku 5,2 palce s rozlišením 1920 x 1080 pixelů. Procesor bude mít osm jader o taktu 2 GHz a pravděpodobně se jedná o procesor Kirin 650. Lite verze se dočká i slušné porce RAM, v číslech, 3 GB. S interním úložištěm už to tak veselé nebude. Jeho kapacita má být pouhých 16 GB, bohudík, rozšířitelných. Baterie má kapacitu 2900 mAh.

Na fotografiích se zdá být kovové šasí a je zde vidět i čtečka otisků prstů na zadní straně. Celkové rozměry jsou 146,8 x 72,6 x 7,5 mm a váha 143 gramů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.