LeEco se včera vyšvihlo s novými kousky, a to nejen v telefonní branži. Mimo chytré telefony představilo také dva nové televizory a jeden futuristický koncept elektromobilu LeSee. LeSee by tak jednoho dne mohl konkurovat zatím mnohem známější společnosti, zabývající se elektrovozidly, Tesla.

Nás však asi nejvíce zajímají chytré telefony a především ten s přívlastkem MAX. Dle oficiálních informací bychom se u telefonu LeEco Max 2 měli dočkat plné podpory všech pásem s rychlým internetem, tedy 4G/LTE. Již z prvních informací prosakovalo, že by se ledy mohly pohnout. Padla totiž jakási zmínka o podpoře 4G sítí ve dvě stě zemích na světě a když vezmeme v potaz, že jich o moc na světě již není a některé využívají výhradně frekvenci 800 MHz (Afrika), tak byla velká šance, že se toto pásmo objeví i v celkovém výčtu.

LeEco Le Max 2 7

Po lehkém zapátrání na oficiálních stránkách LeMall.com, tak můžeme směle potvrdit, že tomu opravdu je tak. Tzn. v seznamu podporovaných FDD-LTE pásem nalezneme i ta, co používají naši operátoři, takže jak B20 tak i B8, 800 MHz respektive 900 MHz. Všechna pásma pak naleznete v níže uvedené tabulce.

leeco max 2 spc

Detailnější informace o samotném uvedení LeEco Max 2, LeEco Le2 Pro a LeEco Le2 naleznete zpracovány ve včerejším článku od Marka zde.

Tato informace může být pro fanoušky v celosvětovém měřítku velmi povzbudivá a může také zamíchat současným děním na trhu s chytrými telefony s přihlédnutím k uvedené ceně za přístroj. Možná se také dočkáme nějaké brzké proaktivity u zbylých čínských soudruhů, sedících ve vedení dalších značek, jako je Xiaomi nebo například ZTE/Nubia, apod.

Dnes je na pořadu dne ZUK 2 Pro, který nám taktéž nabídne špičkový procesor Snapdragon 820. Otázka zní, jak odpoví na hozenou rukavici od LeEco. Jsme zvědavi, kdo se další z čínských producentů připojí k této výzvě a přijde s plnou podporou LTE pásem. Otevře konečně i Xiaomi oči a přestane se stále vymlouvat na to, že není dostatečně připraveno vstoupit na západní trhy? A připojí se i ti další?

Galerie LeEco Le Max 2: