Hitem posledních let je nositelná elektronika. Nemusíte s sebou nosit jen mobilní telefon nebo tablet, ale třeba i nějaký ten fitness náramek nebo chytré hodinky s fitness a health funkcemi. I v tomto případě se můžete spolehnout na čínské výrobce, často pod značkami českých firem.

Výhody čínských výrobků samozřejmě dávno znáte, takže jen stručné připomenutí. Vyznačují se dnes již dostatečnou kvalitou, špičkovými funkcemi a hlavně příznivou cenou. Výsledkem je pak velmi příznivý poměr cena/výkon. Navíc existuje řada evropských firem, které výrobky v čínských továrnách nakupují, brandují je vlastními značkami a pod nimi je pak na českém trhu prodávají.

Typicky čínskou značkou je Xiaomi. Firma, která má kromě skvělých mobilů v nabídce také několik fitness náramků. Například Xiaomi MiBand je vybaven senzory pro měření tepu a počtu kroků, z toho pak dokáže odvodit množství spálených kalorií. Průběžné dosahování nastaveného cíle, který spočívá v počtu kroků, indikuje trojicí barevných LED diod. Kromě vestavěného krokoměru sleduje podle tepu kvalitu vašeho spánku. Vybere nejvhodnější dobu pro ulehnutí, ale také díky funkci chytrý budík vybere tu nejvhodnější dobu, kdy byste se měli probudit, abyste byli odpočatí. Náramek MiBand je prachotěsný a voděodolný, takže ho s sebou můžete brát na stavbu nového domu, nebo při rovnání zad v bazénu.

Alcatel byla kdysi slavná francouzská firma, která i v Česku prodávala statisíce či dokonce miliony mobilů (poznali jste je podle značky One Touch). Spolu se zhoršováním finanční situace došlo nejprve k prodeji polovičního podílu čínské firmě TCL, která o chvíli později vykoupila od Francouzů zbytek. Značku Alcatel si ale zachovala. Prodává pod ní nejen mobilní telefony, ale i chytré hodinky.

alcatel-onetouch-go-watch-sm03

Aktuální model má označení Alcatel OneTouch Go Watch SM03. Jedná se o outdoorové hodinky každým coulem, o čemž svědčí odolnosti proti vodě i prachu. Ostudu vám ale neudělají ani při slavnostnějších příležitostech, na které je můžete upravit výměnou pásku a krytu. Kromě ukazování aktuálního času a data mají i řadu doplňkových funkcí. Předně je to očekávatelný měřič tepu, ale také výškoměr, elektronický kompas, gyroskop a akcelerometr. Propojit je můžete s telefony, vybavenými operačními systémy Android a iOS. Následně pak dokážou upozorňovat na příchozí události, případně je můžete použít k ovládání telefonu nebo hudebního přehrávače.

Výsostné postavení mezi čínskými značkami má firma Aligator. Zatímco Xiaomi je čistě čínská společnost a Alcatel čistě čínská s francouzskými kořeny, Aligator se od začátku profiluje jako firma česká. Před mnoha lety začala jako dovozce čínského příslušenství k mobilům, poté začala jako jedna z prvních v Česku prodávat mobilní telefony pro seniory. Už tehdy se jednalo o pečlivě vybrané čínské OEM produkty, brandované ovšem značkou Aligator. K nim postupem času přibyly podobně vyráběné smartphony s dotykovým displejem, tablety s operačním systémem Android a konečně i nositelná elektronika. Jedná se tedy o jakýsi kompromis pro ty, kteří se z nějakých důvodů nechtějí spolehnout přímo na čínské výrobce. Aligator vyřídí všechny celní a daňové náležitosti, bere na sebe riziko s dvouletou zárukou a navíc za vás odvede tu práci s výběrem dostatečně kvalitních výrobků. Pravděpodobně se ale dostanete na o něco vyšší cenu, než kdybyste nakoupili tytéž produkty přímo z Číny, oproti tzv. „značkovým“ ale určitě něco ušetříte.

aligator-bluetooth-fitness-naramek

Bluetooth fitness náramek Aligator si můžete pořídit ve třech barevných kombinacích – černé, tyrkysové a růžové. Díky vyměnitelným řemínkům, které lze v ostatních barvách snadno dokoupit, navíc můžete každý den nosit trochu jiný náramek. Na jedno nabití vydrží fitness náramek sedm dní nepřetržitého používání. A že je důvod ho používat! Obsahuje krokoměr a měřič tepu, na malém OLED displeji upozorní na příchozí zprávy a hovory. Prostřednictvím měření tepu umí sledovat vaše spánkové cykly a informovat vás o kvalitě vašeho spánku, nebo pomáhat s rozhodnutím, kdy je nejlepší vás probudit. Pro spojení s telefonem prostřednictvím technologie Bluetooth potřebujete mobil s operačním systémem Android (verze 4.3 a vyšší) nebo iOS (verze 7.0 a vyšší).

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.